Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WiFi Pixel - sterowany bezprzewodowo moduł z LEDami

mi_ma 13 Sep 2015 19:42 5358 3
 • WiFi Pixel - sterowany bezprzewodowo moduł z LEDami

  Diody LED to często podstawa wielu efektownych, choć niekoniecznie potrzebnych projektów. Przeglądając różne projekty można wysnuć wniosek, że LEDy podniecają pewną część ludzkości niemniej niż ogień w erze kamienia łupanego. Jak się okazuje nie ma takiej rzeczy, której nie da się podświetlić. Dotyczy to także projektów odzieżowych, choć ich największą bolączką często są wszystkie problemy związane z okablowaniem i zasilaniem na stosunkowo dużej i ruchomej powierzchni.
  Poniższy projekt wykorzystuje zalety popularnego i prostego układu ESP8266 przeznaczonego do komunikacji po WiFi. Ideą tego projektu jest stworzenie urządzenia o nazwie WiFi Pixel, który będzie bezprzewodowym modułem diod LED, z własnym zasilaniem i sterowanym bezprzewodowe. Urządzenie oparte jest o moduł NeoPixel od AdaFruit połączonego z modułem ESP8266. Aktualnie projekt jeszcze jest rozwijany, ale na stronie źródłowej github znajdziecie wszystkie szczegóły odnośnie aktualnej wersji wraz z plikami do wykonania obwodów drukowanych w formacie Gerber i kodem dla Arduino. Prezentowana wersja nie posiada jeszcze zasilania bateryjnego, a pracuje jedynie na USB.


  Link


  Źródło https://github.com/Protoneer/WifiPixels
  Artykuł na hackaday http://hackaday.com/2015/09/12/led-ring-around-the-esp8266/#more-169305

  Cool! Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  mi_ma
  Translator, editor
  Offline 
  DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
  Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
  Has specialization in: elektronika wojskowa
  mi_ma wrote 831 posts with rating 774, helped 0 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2006 year.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #2
  treker
  Level 25  
  Fajny gadżet, ale chyba nic więcej, bo jakie to miałoby mieć niby zastosowanie? Ładne efekty byłyby przy dużej ilości takich modułów jednak wtedy chyba będą lepsze formy komunikacji od WiFi..
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #3
  _jta_
  Electronics specialist
  A jaką szybkość przesyłania może dać ten układ? WiFi miewa szybkości od 1MB/s do 54Mb/s; przy tej największej obraz w kolorze 24-bitowym w rozdzielczości FullHD, bez kompresji, dałoby się wysłać w ciągu sekundy (teoretycznie, bo w praktyce pewnie się nie uda poniżej 2 sekund) - to już może mieć zastosowanie do sterowania tablicy z informacjami, bądź reklamami, jeśli nieruchomy obraz ma być pokazywany choć przez parę sekund. Tylko jeśli ma być kilka tablic, to pasmo trzeba podzielić... Natomiast przy 1Mb/s minuta na przesłanie porządnego obrazu to już za dużo, oglądający zdąży się znudzić.
 • #4
  Freddy
  Level 43