Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics - Podłączenie suba

Kris 78 13 Sep 2015 20:32 1074 3
 • #1
  Kris 78
  Level 12  
  Witam
  Przeczytałem sporo wątków na forum, ale większość z nich to inny sprzęt z innymi wyjsciami, więc postanowiłem założyć nowy wątek.
  Mianowicie ostatecznie wyleczyłem się z amplitunera yamahy 7.1 który w muzyce po prostu jest porażką, i powróciłem do starego wzmacniacza stereo Technics A700mk3. Chciałbym tutaj wykorzystać zestaw głosników, Jamo 506 które w zasadzie już podłączyłem front pod wyjscia A i satelitki pod wyjscia B.
  Przy okazji nowe głosniki są 6 omowe, to jakiś problem dla wzmaka lub głosników? który ma zakres
  A lub B-4-8 omów
  A&B-8-16 omów  Chciałbym też podłaczyć subwofer dokładnie to jamo 210 aktywny, i tu zaczyna się problem. Nie jestem żadnym elektronikiem i wolałbym nic nie przerabiać tylko jakoś podłączyć to kablami, jedni proponują wyjscie słuchawkowe, inni tape out. Generalnie boję sie sam coś podłączać aby niczego nie zjarać, nie mam za bardzo doświadczenia z subwoferami. Przy okazji wyjscie słuchawkowe działa razem z wyjsciami kolumn, nie odcina ich po wpięciu jacka.
  Jamo 210 ma tylko dwa wyjscia RCA, żadnych zacisków pod głosniki, w ampli był podłaczony jednym kablem RCA

  Zdjęcia obu elementów w załacznikach
 • Helpful post
  #2
  sosarek

  Level 43  
  Kris 78 wrote:
  Chciałbym też podłaczyć subwofer dokładnie to jamo 210 aktywny, i tu zaczyna się problem. Nie jestem żadnym elektronikiem i wolałbym nic nie przerabiać tylko jakoś podłączyć to kablami, jedni proponują wyjscie słuchawkowe, inni tape out.

  Przy wykorzystaniu gniazda słuchawkowego możesz mieć przesterowany sygnał, zaś przy korzystaniu z Tape Out nie masz kontroli nad głośnością subwoofera.
  Kris 78 wrote:
  Przy okazji nowe głosniki są 6 omowe, to jakiś problem dla wzmaka lub głosników? który ma zakres
  A lub B-4-8 omów
  A&B-8-16 omów

  W takim razie powinieneś korzystać tylko z wyjść A lub B - nie z obu jednocześnie.
 • Helpful post
  #3
  jac w-ch
  Level 19  
  Jeżeli pracują kolumny A+B to z minimalna rezystancja podłączonych kolumn powinna wynosić 8Ω. Twoje mają 6Ω to podczas pracy przodu i tyłu naraz suma rezystancji wyniesie 3Ω. Trochę mało ale skoro już wzmacniacz gra i jeszcze się nie uszkodził to może jeszcze pogra jakiś czas. Oby go nie forsować. Odnośnie podłączenia do subwoofera to możesz podłączyć tak jak Ci radzili pod wyjście na magnetofon (REC) ale wtedy poziom głośności masz stały i regulując wzmocnienie gałką we wzmacniaczu nie zmieni poziomu sygnału w subwooferze. Podłączenie z gniazda słuchawkowego poprzez taką przejściówkę http://sklep.rms.pl/img/product_media/1-1000/przejsciowka_duzy_jack_6_2207.jpg powinno zaradzić temu. Wzmacniacze stereo nie są z reguły przystosowane do subwoofera tylko do 2 pełnopasmowych kolumn.
 • #4
  Kris 78
  Level 12  
  Panowie dzięki za poradę podłączyłem suba pod wejscie słuchawkowe i tupta aż wszystko dzwoni. W amplitunerze włączał się od święta i rzadko go było slychać.
  Wiem że to to trochę wykorzystywanie sprzętu na siłę ale chyba nie jestem sam co korzysta z takiego rozwiązania?.
  Ps. Obecnie wszystkie trzy pokrętła mam ustawione na minimum, a i tak nieźle daje, od biedy można jeszcze zejsc z basów w korektorze. :D
  Drugi zestaw głośników wyłączyłem, skoro nie za bardzo to pasuje. Tak czy owak Technics z roku 2000 pozostawia w tyle wszystkie te cyfrowe ustrojstwa kina domowego. Ostatecznie z kina podłączyłem tylko drugą strefę do technicsa aby korzystać z radia internetowego, po lanie i wszystko gra.