Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Mondeo 1.6 16V

pablo22 05 Jun 2005 14:27 2114 6
    pablo22
    Level 10  
    Mam cholerny problem z Mondkiem i nie wiem co robic, wiec moze ktos zna ten temat.
    Ford Mondeo 1994r.
    1.6 16v Motor
    objawy:
    Na zimnym silniku strasznie przerywa i przy probie dodania gazu dusi sie,
    po rozgrzaniu przy jezdzie okolo 100km/h zaczyna tracic moz jakby mu brakowalo mocy. Filtr powietrza i filtr paliwa wymieniony.
    Co robić??
    pomocy
    miszagrom
    Level 21  
    Na czym polega przerywanie?może to wina układu zapłonowego,świece ,przewody.proponował bym podpiąć go pod komputer.trzeba by zmierzyć ciśnienie paliwa,może też przepływomierz powietrza,czujnik temperatury,termostat.miłej zabawy.Pozdrawiam.
    pablo22
    Level 10  
    Przerywanie polega na szarpaniu na zimnym silniku a w czasie jazdy też, tylko ze slabiej jakby brakowalo paliwa. Na komputerze pokazało coś z wtryskiem i klient ktory zczytywal bledy polecil wymiane komputera.
    Nie bardzo mi sie chce w to wierzyc wiec szukam dalej. Ma moze ktos kody błyskowe do mondeo, jesli tak to poprosze na emaila h-b(malpa)wp.pl
    z góry dzięki!!!
    homag
    Level 14  
    kody błyskowe to tylko do 94 roku późniejsze roczniki już tylko tester
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    Witam
    Kody błyskowe były do 96r zależy jaki silnik podaj numer silnika a powiem ci czy ew.jak zrobić błyskówki.
    POZDRAWIAM
    jp16
    Level 11  
    witam często taki objaw wywołany jest niedomykaniem zaworów. Problem znany w Mondeo do 97r.Wymienia się 8 popychaczy i zawór nadmiarowy oleju.kosz w ASO ok 2500zł
    Stanisław Chwalisz
    Level 34  
    Może obejrzał byś świece zapłonowe i fajki na świecach.