Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz? 2 x 450W?

B0mbel 14 Wrz 2015 03:14 783 8
  • #1 14 Wrz 2015 03:14
    B0mbel
    Poziom 7  

Witam!

Posiadam dwie kolumny z głośnikami Harman (450W 8Ω dolny, 4Ω środkowy i górny "cykacz") obie kolumny mają swoje zwrotnice. Jak dobrze rozumuje wzmacniacz powinien mieć minimum 2 wyjścia 8Ω po 450W każde bądź 4 słabsze i bawić się w mostki.
    Zgłaszam się z pytanie co jest bardziej opłacalne. Zrobienie wzmacniacza czy zakup sklepowego? Jeśli zakup to jak go dobrać by dobrze działały kolumny? Miło również by było gdyby miał podpięcie pod subwoofer 8Ω.

Z góry dziękuję za pomoc! :D

Jeśli wstawiłem w zły dział bardzo proszę o przeniesienie :)

-1 8
  • #2 14 Wrz 2015 21:43
    2510814
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Wrz 2015 01:23
    B0mbel
    Poziom 7  

Podstawy jakieś mam resztę się do uczę a tego co nie dam rady zlecę wykonanie. Dlatego pytam się co jest lepsze. Ponieważ jakoś bym chciał powiększyć swoją wiedzę lecz jeśli wykonanie takiego wzmacniacza jest czymś bardzo dużym i zaawansowanym no to wybiorę zakup sklepowca. Co do ceny no wiadomo im mniejsza tym lepsza. Chciałbym się zorientować ile potrzeba finansów na taki wzmacniacz ponieważ przeszedłem się po sklepach i słyszałem "ooooo Panie potrzebujesz agregatu a nie wzmacniacza", "nawet na zamówienie nie mamy takiego czegoś "bądź gdy poszedłem do sklepów zajmujących się typowo wzmacniaczami to ceny były od 5 tyś w górę :(

Moja wiedza sięga zakresu odczytania planu i wlutwania części tam gdzie trzeba, osobiście nie znam się na tym jak, co, gdzie, po co, dlaczego, jak odziałowuje coś na coś . Jasny plan I do przodu, zwyczajnie nigdy nie miałem okazji więcej się nauczyć... :(

0
  • #4 15 Wrz 2015 07:52
    sebap
    Poziom 40  

Co to za kolumny HK kolego? I jakie wzmacniacze tobie proponowano, że koszt ich to 5tys w górę? Druga sprawa jest taka, że tutaj widzę końcówkę mocy z jakimś przedwzmacniaczem a nie wzmacniacz.

0
  • #5 17 Wrz 2015 05:23
    B0mbel
    Poziom 7  

Większość tych wzmacniaczy miało cenę za wygląd niż za działanie :)
    Przepraszam teraz zauważyłem, że lekko się pomyliłem. Są to kolumny robione na zamówienie. Dokładnie jest tak:
    1. Woofer Hermann HM-1530 450W 8Ω
    2. Tvm Tesla ARN-188-05/8 8Ω
    3. Tonsil GDWK 9/80

0
  • #6 17 Wrz 2015 07:41
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Ok. 100W wzmacniacz i nie grać ponad połowę głośności.
    1. Góra ma 100W, 450W to każdy sobie może napisać. Niskotonowy.
    2. 60W. Niskotonowy.
    3. 80W. Wysokotonowy.

Musi być też zwrotnica.

0
  • #7 17 Wrz 2015 09:25
    sebap
    Poziom 40  

Wprowadziłeś nas w błąd. To nie głośniki Harman (H tylko jakiś Hermann. Moc max 450 w a jaką moc ma naprawdę? Sądząc po wielkości magnesu to może z 50w? Może mniej. Ta Tesla najlepsza w całej kolumnie. Kolumna pewnie ma zwrotnicę? Moc kolumny to moc głośnika niskotonowego więc tutaj wystarczy jakiś wzmacniacz około 30w skoro to kolumny do domu.

0
  • #8 17 Wrz 2015 13:21
    B0mbel
    Poziom 7  

Tak, napisałem już, że po pełniłem błąd.
    Te kolumny chodziły pod sporo większym obciążeniem i nikogo nie pozabijały ani nie charczały, tak mają zwrotnice.

0
  • #9 17 Wrz 2015 18:39
    sebap
    Poziom 40  

B0mbel napisał:
    Tak, napisałem już, że po pełniłem błąd.
    Te kolumny chodziły pod sporo większym obciążeniem i nikogo nie pozabijały ani nie charczały, tak mają zwrotnice.

Pod jakim obciążeniem? Podaj nazwę i model wzmacniacza.

0