Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

55LM670s - po zmianie kanałów TV przestaje reagować na pilota i restartuje się

14 Wrz 2015 10:18 795 2
  • Poziom 4  
    Krótko po uruchomieniu TV (praca z użyciem tunera) wydaje się być OK, ale po pewnym czasie, a zwłaszcza po kilku zmianach kanałów TV sprawia wrażenie, że przestaje reagować na pilota. Ale tak nie jest bo dioda w odbiorniku TV sygnalizuje działanie pilota, ale na komendy reaguje, ale nawet po minucie (!). I wtedy szybko TV najczęściej się wyłącza i automatycznie uruchamia ponownie. Chwilę jest dobrze ale b. szybko cała sytuacja się powtarza: brak odpowiedzi na pilota i restart.
    I w zasadzie temat niby prosty - fora zwykle podpowiadają problemy w sekcji zasilania, płyty głównej, etc. Więc o ile mam wiedzę i możliwości mógłbym próbować naprawić to sam lub oddać do serwisu, co kosztuje bo TV jest po gwarancji. Jest jednak pewne ale - taki problem jest gdy używam tunera, ale gdy korzystam z funkcji smart TV (YouTube np.) lub w trybie oglądania czegoś przez HDMI, ten sam TV nie zdradza objawów awarii. Długo pracuje, pilot działa, żadnych restartów. Ale jak przełączę na tuner (kablówka UPC z kartą CI+) problem szybko wraca. Pilot sprawdzony, karty CI+ wymieniałem bo mam dwie ale efekt ten sam, także z wyjętą kartą.
    Awaria samego tunera? Może i tak ale przychodzi mi do głowy jeszcze coś. Cały problem zaczął się od momentu od kiedy zacząłem używać wbudowanej obsługi YOUTUBE bo chciałem dzieciakowi wyświetlać bajki z netu, wczytywane kolejne odcinki po 10 min i tak z 1-2 godz. Po kilku dniach takiej zabawy ujawnił się problem. Ten serwis YouTube w LG sprawia pewne problemy, na wielu TV wyskakują komunikaty o braku pamięci. Ja nigdy komunikatu nie miałem, ale może ten serwis cos tu jednak namieszał bo problem mojego TV wygląda w sumie tak jakby brakowało pamięci operacyjnej. Liczę się też z tym (ale to już trochę teoria spiskowa), że to jakiś wirus rezyduje, na oprogramowaniu TV może sobie nic nie umie wykonać ale pamięć zajmuje... Jeśli tak to jak mogę skutecznie to wyczyścić:
    - próbowałem odłączyć od prądu na 2h, nic nie dało
    - przywrócenie ustawień fabrycznych - nie próbowałem, bo jest skalibrowany, ale zakładam, że to nie pomoże skoro odłączenie od prądu nie pomogło. W necie też są głosy, ze na problemy braku pamięci z YouTube to nie pomaga. Więc na jakieś po wirusowe rezydujące g... tym bardziej nie pomoże.
    - hmmm... aktualizacja softu? Pewnie mogłoby pomóc ale mam najnowszą wersję (TV na stałe podpięty do netu aktualizuje się automatycznie) i póki co nie wychodzi nic nowego, a oprogramowanie TV nie pozwala wgrać ponownie tej samej lub starszej wersji. Jak mi ktoś poda patent jak jakie podgranie softu wymusić to zrobić będę wdzięczny, wtedy spróbuję podmiany firmware.
  • Poziom 4  
    Aaaaa... czyli przyczyna trywialna. Mam aktualny. Ale nie skojarzyłem bo podmiana była trochę wcześniej niż zauważyłem problem - zasadniczo powinienem to zauważyć natychmiast bo tunera używam non stop. Ale to raczej to, objawy z wątku bardzo pasują. Dzięki!
    Więc pozostaje aktywne pytanko jak wymusić downgrade softu w LG. Póki co podłączę sobie osobny tuner DVB-T, niech walnie on a nie TV. Minus, że odcinam się od kodowanych stacji z pakietu UPC