Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan micra k12,1.5dci 2003r, check engine błąd DF772

ptys6 14 Sep 2015 11:58 4167 2
Bosch
    ptys6
    Level 2  
    Witam serdecznie,

Mam problem z Moją Micrą z 2003r., konkretnie silnik diesla 1.5dci, autko na początku paliło normalnie jedynie podczas jazdy przy przyspieszaniu pokazywała mi się czerwona lampka check engine i auto nie przyspieszało, po jakimś czasie doszedł problem odpalania, aż w końcu nie odpala w ogóle. Auto na "popych odpala" po podłączeniu do komputera pokazuje błąd DF772 (Kontrola ciśnienia;parametr przy maksymalnym zatrzymaniu - nieciągły)

Co zostało zrobione:
    -regeneracja wtrysków
    -wymieniony rozdzielacz paliwa z czujnikiem
    -sprawdzony bak, czy nie opiłkuje pompa (nie opiłkuje)
    -wymieniony filtr paliwa

Czy ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc?
  • Bosch
    Wydryszek
    Level 2  
    Witaj ptys6,

czy rozwiązałeś może swój problem?
    Mam to samo w Megane II 1.5DCi K9K 722 82km 2003r Układ Delphi.
    Wtryski regenerowane rok temu, kilka dni temu sprawdzane w serwisie Bosch, leją jakieś 7ml więc jak z fabryki. Filtr wymieniany co pół roku, pompa nie opiłkuje - podczas rozruchu daje jakieś 350-360Bar wiec ciśnienie na pompie ok. Regulator wydatku podmieniany na dwie inne sprawne sztuki i jest sprawny i skończyły mi się pomysły. Jeśli chodiz o czujnik ciśnienia w listwie, jeśli jest wadliwy, pokazuje inny błąd niż DF772.
    Różnica jest tylko taka że u mnie silnik pracuje równo, odpala od "strzała" i jedynie przy mocnym butowaniu w podłogę już od drugiego biegu wywala injection fault oraz przy dalszym butowaniu i zmianie biegów czuć lekki spadek mocy na mniej niż sekunde po wrzuceniu wyższego biegu ale może to moje odczucie po wymianie sprzęgła.
    montstal
    Level 9  
    Witam. Jak zostały rozwiązane ww problemy?? Proszę o odpowiedź