Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS - Rozmieszczenie ikon na pulpicie według siatki

14 Wrz 2015 13:38 3879 4
  • Poziom 8  
    Witam,

po aktualizacji z Win 8.1 do Win 10 ikony na pulpicie nie chcą układać się wzdłuż siatki pulpitu, tzn. jak biorę autorozmieszczenie to zostaje jeden wolny rząd na dole. Nie chciałabym ustawiać ich ręcznie, tylko zawsze mieć włączone autorozmieszczenie. Przesyłąm foto pulpitu żeby przyliżyć problem, proooooooszę bardzo o pomoc.
  • Poziom 14  
    W Windows 7 scroll-em, klikając uprzednio na pulpit, możesz "manipulować" wielkością ikon znajdujących się na pulpicie. Spróbuj zmniejszyć o 1 (przewiń rolką na myszce tak aby zmniejszyły się ikony o 1 rozmiar).
    Jeśli to nie pomoże napisz jaką masz rozdzielczość ekranu, może jest "niestandardowa"
    Pozdr
  • Poziom 8  
    Niestety w Win 10 nie da się zmienić wielkości ikon na pulicie scrollem :/ (btw wiesz może jak to zrobić inaczej)? Rozdzielczość ekranu mam ustawioną 'zalecaną' 1920 x 1080
  • Poziom 8  
    Zmieniłam w Start-->Ustawienia-->Ekran "rozmiar tekstu, aplikacji i innych elementów" z ZALECANYCH 125% na NIESTANDARDOWE 100% i wszystko wróciło do normy. Ikony układają się znów wzdłuż siatki. Luka zniknęła. Wszystko pięknie gdyby nie to, że przy owych 100% rozmiar tekstu jest zdecydowanie za mały :/ tak źle i tak niedobrze ech... ASUS - Rozmieszczenie ikon na pulpicie według siatki

Dodano po 54 [minuty]:

Z twojego linku najlepsza inormacja jaką znalazłam to:

You need to give yourself permission to edit the registry keys.
    Start by right-clicking on the last sub-key which in this case is InProcServer32 and click on Permissions the Advanced then change Ownership to yourself.
    Assuming you're on Windows 10 click on Change -> Advanced again -> Find Now -> Administrators.
    Then tick the "Replace owner on subcontainers and objects" and also "Replace all child object permission entries..."-->Click OK.
    Then select "Administrators" in the Permissions window you first opened and tick "Full Control" then hit OK.
    Do that to the InProcServer32 folder and the {42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1} in both HKEY paths
    As for the reg file itself that i uploaded Right Click -> Properties -> Security tab ->follow the general steps i wrote above

In regedit go to those 2 destinations
    HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\
    and
    HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\
    Double click on (Default) and replace "%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll" with "%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll" in both file destinations then restart your PC and everything should work fine !!

Szczerze? Nie za wiele z tego rozumiem (nie z angielskiego tylko z instrukcji). Nie wiem nawet czy to rozwiązanie tyczy się mojego problemu bo z tego co opisują forumowicze to mają inne problemy z ikonami, na które powyższa instrukcja jest rozwiązaniem...