Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Porsche cayenne Becker BE6654- brak głosu- komunikat

Andrzej Ł 14 Sep 2015 15:15 2670 2
 • #1
  Andrzej Ł
  Level 21  
  Porsche cayenne 2005r. brak głosu z radia, słychać załączanie wzmacniacza.
  Na radiu komunikat :
  System error: navigation system, phone, amplifier, cd changer not available.
  Odłączyłem przewód optyczny przy jednostce sterującej. Nadajnik w jednostce daje światło, brak światła na kablu optycznym w druga stronę (na odbiornik ).
  Problem często występuje, czytałem w necie, ludzie walczą z tym i serwisy sobie nie radzą (jednemu zalecili wymianę całego systemu za 3500 dolarów).
  Znalazłem jeden opis, że należy wymienić soft we wzmacniaczu poprzez specjalną płytę CD serwisową BOSE. Inni pisali, że problem ze wzmacniaczem i wymiana jego rozwiązała problem. Czy zna ktoś tą usterkę ?
 • #2
  adrian1201
  Level 29  
  Usterka jest bardziej skomplikowana,przerabiałem temat i nie zawsze płyta BOSE dawała pozytywny rezultat.Programowałem wzmacniacz w zewnętrznym programatorze(wylut flesch i eeprom)gdzieś miałem pliki zgrane z zestawu co działało.A i jeszcze inna sprawa z uwagi ze te porsche to VW to kłania sie ochrona komponentu.
 • #3
  Andrzej Ł
  Level 21  
  ok, możesz zapodać jakieś dalsze info na priva najlepiej, czy naprawa wyszła i zastanawiające jest to że ta usterka pojawia się nagle z nikąd i potrafi czasami znowu grać przez jakiś czas ( tak niektórzy pisali). Czyli wyglądało by na to że starzeją się jakieś komponenty i inny soft uwzględnia te zmiany parametrów. Czyżby diody TX w nadajnikach światłowodów traciły emisję ?