Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych z partycji RAW.

14 Wrz 2015 17:22 1599 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Potrzebuję pomocy. Mam dwa dyski w laptopie - SSD 120GB i SSHD 1TB(+8GB). Na SSD mam system a na SSHD miałem 3 partycje z danymi - 100GB, 400GB i 431GB. Tą partycję 100GB chciałem usunąć więc w Zarządzaniu Dyskami ją usunąłem i sformatowałem. Teraz chciałem rozszerzyć partycje 400GB o wolne 100GB powstałe po usunięciu pierwszej partycji. Uzyskałem błąd że 'nie ma tyle miejsca na dysku'. Partycje się nie połączyły ale zmieniły kolor (z niebieskiego na zielony). Więc ponownie wybrałem partycje 100GB i ją usunąłem. I wtedy partycje (100GB i 400GB) się połączyły lecz system je widzi jako RAW (500GB). Nie mogę otworzyć tej partycji bo każe mi ją sformatować. Nie mogę sobie pozwolić na format ponieważ nie chcę stracić danych. Czy istnieje jakiś sposób na odzyskanie danych z tej partycji RAW? To bardzo istotne. Dodam że nie posiadam w laptopie ODD więc uruchamianie czegokolwiek z płyty może być kłopotliwe.

Chętnie dołączę screeny tylko dajcie prosze znać jakich informacji potrzeba jeszcze.

Pozdrawiam i prosze o jak najszybszą odpowiedź!

EDIT:
    Wyczytałem że pomóc może program TestDisk, ale nie wiem jak się do tego zabrać :(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź co znajdzie tam DMDE.
  • Poziom 2  
    DMDE znalazło wszystko, tylko że muszę zawartość każdego folderu osobno backupować. Nie ma możliwości aby ten dysk znowu stał się użytkowy bez formatowania go i bez utraty danych?
  • Poziom 14  
    Moim zdaniem nie ma, przygotuj sobie wolne miejsce na Dysku twardym aby "upchnąć backup".
    Pozdr
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wklej obrazek jakie partycje widzi DMDE.
    Być może da się przywrócić ich poprzedni stan i będzie bezproblemowy dostęp do danych.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    mbo napisał:
    Wklej obrazek jakie partycje widzi DMDE.
    Być może da się przywrócić ich poprzedni stan i będzie bezproblemowy dostęp do danych.

Post #1. Tam są dwie partycje Data, ta większa wygląda na nałożoną na tą drugą.
  • Poziom 2  
    Dane zosatły odzyskane przy pomocy DMDE. Niewielka część uległa uszkodzeniu i nie dało się jej otworzyć. Dziękuję wszystkim za pomoc :)