Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester pilota na podczerwień

danekdaniel2 14 Wrz 2015 18:02 525 1
  • #1 14 Wrz 2015 18:02
    danekdaniel2
    Poziom 1  

Witam
    Potrzebuje aby ktoś mi wytłumaczył jak działa układ oraz jak wyznaczyć C teoretycznie może być poprzez LTspice i tu nasuwa się kolejne pytanie jak zasymilować fototranzystor w LTspice z sygnałem RC5. Sprawa jest dla mnie bardzo poważna jestem w stanie nagrodzić osobę pomocną. Chodzi o układ MK137

Dziękuje

0 1
  • Pomocny post
    #2 14 Wrz 2015 21:25
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Cytat:
    Potrzebuje aby ktoś mi wytłumaczył jak działa układ
    Nie mogłeś sobie wybrać schematu bez błędów? Układ bedzie działał, ale z powodu braku polaryzacji pierwszego stopnia minimalna wykrywana amplituda prądu to 300uA, przy takim prądzie wystarczył by jeden tranzystor. Powód istnienia drugiego tranzystora dało by sie jescze uzasadnić - poprawia nachylenie charakterystyki w poblizu napiecia progowego, ale istnienie trzeciego tranzystora jest zupełnie pozbawione sensu.

Cytat:
    oraz jak wyznaczyć C teoretycznie może być poprzez LTspice
    Wartość pojemności nie jest krytyczna, ma odcinać składową stałą, pierwszy stopień jest nieliniowy nie ma tego jak dokładnie policzyć, ale dolna częstotliwość będzie pomiedzy 1,5Hz (R=220kΩ) a 130Hz (R=2,7kΩ) zależnie od poziomu sygnału.
    Nie ma powodu żeby było tak nisko, piloty nadają na dziesiątkach kHz.

Cytat:
    i tu nasuwa się kolejne pytanie jak zasymilować fototranzystor w LTspice z sygnałem RC5
    Jako źródło prądowe, przebieg możesz zapisać jako plik PWL albo WAVE. Nie musi być to konkretny kod RC5 moze wystarczy 36kHz modulowane czymś co ma 1 i0 długości 900us i 1800us

Cytat:
    Sprawa jest dla mnie bardzo poważna jestem w stanie nagrodzić osobę pomocną.
    Dla nas nie wyglada to poważnie, większość powie szkolne zadanie, niech sie sam nauczy.

1