Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Bez dotykowy/dotykowy przycisk bez procesu wciskania.

Ultraarrow 14 Wrz 2015 22:13 546 3
  • Bez dotykowy/dotykowy przycisk bez procesu wciskania.

Poziom 5  

Witam
    Kilka miesięcy temu zrobiłem wielką wersję małego pilota do bram.

Niestety mam problem z jakością /trwałością przycisków.
    Juz drugi raz wymieniłem je i szykuje się trzeci.

Czy istnieją gotowe przyciski gdzie samo przyłożenie palca wystarczyło by na jego uruchomienie. Coś w rodzaju dotykowych / Bez dotykowy.
    Albo może ktoś ma pomysł jak taki przycisk skonstruować?
    Dziękuję.

0 3
    Poziom 27  

Użyj klawiatury membranowej, jest dość wytrzymała. Ewentualnie poszukaj jakichś porządnych przycisków, bo z dotykowymi to różnie bywa, tak samo jak z telefonami.
    Jesli nadal upierasz się przy dotykowych to do Arduino są moduły z przyciskiem dotykowym. Można też samemu zrobić takie przyciski, jest gdzieś na forum instrukcja.

0
    Poziom 20  

Atmel produkuje układy do klawiatur bezstykowych seria AT42QT.

0
    Poziom 26  

Ultraarrow napisał:
    Czy istnieją gotowe przyciski gdzie samo przyłożenie palca wystarczyło by na jego uruchomienie. Coś w rodzaju dotykowych / Bez dotykowy.
    Lekko OT, ale pilot otwierający bramę za pomocą dotykowego przycisku to nie jest najlepsze rozwiązanie. Piloty do uruchomiania urządzeń, a bram w szczególności konstruowane są tak, by uniemożliwić zadziałanie przypadkowe. W niektórych przyciski są celowo w obudowie zgłębione, a w niektórych przycisku nie wystarczy nacisnąć, trzeba go podtrzymać w tym stanie kilka sekund. Nie piszę tu o pilotach do telewizorów :wink:
    Pozdrawiam

0