Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta Graficzna Radeon R9 270X MSI. Traci obraz.

theundev 14 Sep 2015 22:39 780 14
    theundev
    Level 8  
    Witam,

Mam problem z kartą po osiągnięciu ok 54 stopni, zaczyna wariować. Skacze obraz, pojawiają się paski, na samym końcu pozostaje tylko niebieski ekran i zacina się komputer.

Nie wiem co może byc tego przyczyną. Kartę posiadam od 4 miesięcy. Być może zasilacz nie wyrabia już, ale nie jestem tego pewien. Na róznych testach typu FurMark nie wytrzymał nawet 1,5 minuty.

Model karty: Radeon R9 270X 4GB od MSI.

Prosiłbym o pomoc.
    theundev
    Level 8  
    Już chwila tylko się dostane do środka. Z tego co pamiętam to graniczył z wymaganą mocą.

Dodano po 1 [minuty]:

Aero Cool vs-600.
    slawek3213
    Level 9  
    To bardzo prawdopodobne z tym zasilaczem ale przed jego wymianą może spróbuj nałożyć nową pastę na kartę i wszystko dokładnie przeczyść. Potem tylko dokładnie z wyczuciem dokręć chłodzenie do rdzenia karty. Ewentualnie przetestuj kartę u znajomego.
    slawek3213
    Level 9  
    matrixneo007 wrote:
    Wątpię zęby to coś pomogło te karty pracują pod obciążeniem o 30 stopni wyższa jaka on teraz ma,jak karta na gwarancji lepiej jej nie rozbierać.
    To najlepszym wyjściem z tej sytuacji pozostaje albo sprawdzeniem jej w innej budzie lub oddanie na gwarancje. W sumie zbyt mała moc zasilacza objawia się innymi skutkami np. wyłączaniem się PC podczas grania.
    theundev
    Level 8  
    No dobra, najważniejsze to sprawdzę te kartę u kogoś. Jak nie zda egzaminu to poleci na gwarancję.
    theundev
    Level 8  
    Wydaje mi się, że problem raczej siedzi w karcie. Przez te 4 miesiące użytkowania zasilacz nawet nie jęknął, ale nie ma co gdybać. Jutro wam wam napiszę co jak wygląda.
  • Helpful post
    slawek3213
    Level 9  
    theundev wrote:
    Wydaje mi się, że problem raczej siedzi w karcie. Przez te 4 miesiące użytkowania zasilacz nawet nie jęknął, ale nie ma co gdybać. Jutro wam wam napiszę co jak wygląda.
    OK
  • Helpful post
    młody14
    Level 37  
    matrixneo007 wrote:
    Zasilacz nie jest dobrej marki wiec to może być jego wina ale nie musi a ta karta pod obciążeniem bierze sporo.

Poczytaj zanim się głupio wypowiesz!

Ewidentnie widać tu problem z grafiką. Sprawdzenie jej w innym komputerze, rozwieje moje niewielkie wątpliwości.
    theundev
    Level 8  
    I już wszystko wiadomo, coś siadło w karcie graficznej. Jutro idzie do serwisu. Dzięki wszytkim za pomoc.
    slawek3213
    Level 9  
    theundev wrote:
    I już wszystko wiadomo, coś siadło w karcie graficznej. Jutro idzie do serwisu. Dzięki wszytkim za pomoc.
    Nie ma sprawy ;)
    User removed account
    User removed account