Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blacha nierdzewna na obudowę

14 Wrz 2015 22:42 615 4
  • Poziom 17  
    Dzień dobry
    Potrzebuję kupić blachę nierdzewną na obudowę, myślę nad 1m^2, grubość 1-2mm. Czy takie coś będzie się nadawało? (przepraszam za allegro, ale właśnie tam jest ta aukcja):Link

Chciałbym mieć możliwość spawania takiej blachy oraz wiercenia w niej i ogólnej obróbki (kratka na wylot i wlot powietrza, gniazda na ekran i wtyki itp).

Jeżeli macie lepszą propozycję to jestem otwarty, w obudowie znajdzie się obiekt grzewczy 0-200 st. Celsjusza stąd chciałbym metalową
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Ten gatunek nie jest zalecany do spawania..
    Szukaj blachy 304. Będzie najtańsza i tigiem spawa się rewelacyjnie.
    Wiercenie trudniejsze niż w stali konstrukcyjnej, ale nie jakoś znacząco(przy tej grubości każde lepszej jakości wiertło poradzi sobie z dużą ilością otworów).
  • Poziom 17  
    a czym gruboś 1mm będzie odpowiednia? żeby się to nie zginało, jeśli ok to zamawiam to: Link
  • Poziom 15  
    To czy nie będzie się wyginało zależy od rozmiaru poszczególnych ścianek i obciążeń jakim będzie poddana obudowa.
    Piszesz, że 1m2, więc obudowa raczej niewielka, więc powinno być ok. Każde przetłoczenie takiej blachy znacznie ją usztywni, jednak bez odpowiedniego zaplecza jest to trudne do wykonania.
    Chociażby obudowy komputerowe są wykonane z blach 1mm i cieńszych i dają radę, jednak nie rzadko jest tam sporo przetłoczeń i żeber.
  • Poziom 17  
    Ze względu na maila o prośbie zamknięcia tematu odpisuję, problem rozwiązałem zgodnie ze wskazówkami