Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio VPCS12X9E - Zmiana jasnościekranu matrycy. Zdecydowanie dla fachowców.

14 Wrz 2015 23:02 1605 10
  • Poziom 11  
    Problem ze zmianą jasności ekranu w tym modelu generalnie jest znany.
    "Czysty" komputer ma bardzo ciemny ekran, zmiana klawiszami funkcyjnymi nic nie daje (ekran nie reaguje na zmiany). Normalnie problem zostaje rozwiązany po tym jak w programie VAIO Control Center odznaczę opcję Automatycznie dostosuj jasność

Sony Vaio VPCS12X9E - Zmiana jasnościekranu matrycy. Zdecydowanie dla fachowców.

Problem polega na tym, że w tym konkretnym komputerze został postawiony Windows nie z partycji recovery (została utracona). Był zainstalowany czysty Windows a sterowniki do urządzeń zostały pobrane programem Easy Driver. Prawdopodobnie więc z tego powodu (tak przypuszczam) w tym przypadku to nie rozwiązuje problemu. VAIO Control Center wiesza się a odznaczenie tej opcji nie przynosi efektu?

Wnioskuję to po tym, że w Menadżer urządzeń jest on rozpoznany jako:
    Rodzajowy Monitor PnP.

...mogę naturalnie się mylić.
    Macie Panowie jakiś pomysł? Wożę się z problemem już od ponad 5 dni.
  • Poziom 21  
    przemyslawzalewski napisał:
    Był zainstalowany czysty Windows a sterowniki do urządzeń zostały pobrane programem Easy Driver

Ja staram się w swojej praktyce nie stosować takich programów. Specyfikacja laptopa, poszukać samemu sterowników na tronie producenta lub na stronach producentów poszczególnych chipsetów i wgrać je po kolei.
  • Poziom 11  
    Na stronie producenta naturalnie byłem ale o sterowników do monitora tam nie ma.
  • Poziom 21  
    Bardziej chodzi mi o chipset lub kartę graficzną. Z resztą w moim Acerze i w DELL'u też zgłasza mi się jako Rodzajowy monitor pnp więc tego bym nie wiązał ze sobą.
    Tak mi jeszcze mi chodzi po głowie miałem kiedyś podobny problem w toshibie. Nie pamiętam modelu, ale poszukaj w oprogramowaniu na stronie producenta... może masz taką zakładkę utilities i tam są programy typu Launch Manager. Wyłączenie jego powodowało, że część klawiszy Fn nie działała. Może coś z tego trzeba doinstalować.
    Reszta funkcyjnych działa?
  • Poziom 11  
    Tutaj nie ma problemu z tym, że klawisze funkcyjne nie działają. One działają. Głośność się zmienia, jest również podziałka jasności i przy naciskaniu klawiszy ona się zmienia tylko nie zmienia się jasność ekranu.
  • Poziom 21  
    A jeszcze pytanie... czy w ogóle w jakiś sposób zmienia się jasność? Czy cały czas jest tak samo ciemny?
    Wyłączenie opcji Dostosowania jasności rozświetla matrycę i nie można jej potem ściemnić?
    Nie bardzo zrozumiałem opis więc proszę o zrozumienie.
  • Poziom 11  
    W żaden sposób nie zmienia się jasność. Jest cały czas tak samo ciemny.
    Wyłączenie opcji Automatycznie dostosuj jasność nic nie zmienia.
  • Poziom 21  
    Ok. Rozumiem. To w takim razie musi być coś w sprzęcie. Podziałka się zmienia więc soft chce zmienić jasność, ale nie ma to wpływu na sprzęt. Czy laptop był rozbierany? Jeśli tak to jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie samego podświetlenia matrycy.
    Więcej pomysłów nie mam. Przykro mi.
  • Poziom 11  
    Laptop nie był rozbierany i to nie jest nic w sprzęcie ponieważ pod Linux te klawisze funkcyjne działały bez zarzutu.
  • Poziom 11  
    Wszystko wskazuje na to, że się poddam :/
    Zainstalowałem jeszcze Windows 10 z nadzieją,że to coś pomoże ale niestety.

Jedyne co mi pozostało to instalacja systemu z płyt Recovery, których nie mam. Czy wiecie może skąd je zdobyć?