Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spore skoki ciśnienia w instalacji cwu przy zakrecaniu wody

Capri3 15 Wrz 2015 02:25 1401 2
  • #1 15 Wrz 2015 02:25
    Capri3
    Poziom 10  

Jak w temacie, po wykonaniu nowej inst. alupex solter (rura i złączki) zaciskane. Instalacje robiłem sam, gięcie delikatnie sprężyną, zaciskarka REMS.
    Przy zakręcaniu kranów - bardziej ciepłej wody następuje skok ciśnienia nawet do 6bar.
    Terma to Junkers WRP 11 B po dokładnym czyszczeniu tzn. wyczyszczona nagrzewnica i zespół wodny, zmieniona membrana.
    Reduktor Goshe (zwykła chińszczyzna) ustawiłem na ciut powyżej 2 bar i statycznie trzyma takie ciśnienie. Sprawdzone na różnych 3 manometrach.
    Przy zakręceniu, szczególnie ciepłej wody następuje skok ciśnienia różnie 3, czasem 4, a najwięcej miałem 6 bar potem powoli spada do tych 2 bar, no chyba że delikatnie otworzę kran, obojętne ciepła czy zimna to ciśnienie spada natychmiast do ustawionego na reduktorze. Wiem ,że przy ciepłej wodzie następuje wzrost ciśnienia, no ale do 6 bar wydaje mi się trochę za dużo.
    Załączam zdjęcia instalacji, na zdj. nr. 1 u góry jest terma.
    Instalacja została puszczona w starych bruzdach tak ja była w ocynku.
    Proszę mi doradzić, czy coś zrobiłem nie tak, czy może coś jeszcze trzeba dołożyć do instalacji.
    Za wszelkie rady z góry dziękuję.

Spore skoki ciśnienia w instalacji cwu przy zakrecaniu wody Spore skoki ciśnienia w instalacji cwu przy zakrecaniu wody Spore skoki ciśnienia w instalacji cwu przy zakrecaniu wody [/img]

0 2
  • #2 15 Wrz 2015 08:05
    zgryzliwy
    Poziom 12  

Witam. Nie jestem instalatorem, ale z własnego doświadczenia, sam wykonywałem instalację w domu, mogę powiedzieć że za taką sytuację odpowiada reduktor ciśnienia zabudowany w instalacji. Nie nadąża on za zmianami ciśnienia spowodowanymi poborem wody. Poprostu po zamknięciu poboru nie zmniejsza on ciśnienia od razu ale z pewną zwłoką. Myślę że zabudowa naczynia przeponowego w pewnym stopniu zmniejszyło by problem gwałtownych skoków ciśnienia w instalacji. Warto by zasięgnąć rady u instalatora w sprawie wyboru tego naczynia, gdyż w grę wchodzi wiele czynników takich jak pojemność instalacji, ustalenie ciśnienia pracy itp.

0
  • #3 29 Wrz 2015 04:58
    Capri3
    Poziom 10  

Problem został rozwiązany. Okazał nim się oring pod manometrem który wszedł w dziurę do wnętrza reduktora, stąd jego dziwne zachowanie.
    Po wymianie orignu wszystko sie unormowało, czyli skok ciśnienia o ok. 0,5 bar.

0