Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita - Pilarka ręczna iskrzy

15 Wrz 2015 07:51 1593 7
  • Poziom 11  
    Witam kupiłem używaną pilarkę makity 5903r i mam mały dylemat czy aby na pewno wszystko jest z nią ok, tzn. czy iskrzenie jakie w niej występuje jest normalne czy to nie wróży nic dobrego???

https://youtu.be/UDleBPpLknQ

Z racji tego że nie mogę jej na razie rozebrać sprawdziłem tylko szczotki i mają około 15mm lecz na obu są powycierane rowki (bruzdy) od komutatora.
  • Poziom 10  
    Nic dobrego to nie wróży. Na dłuższą pracę tej pilarki nie liczył bym. Wymień szczotki i wyczyść komutator.
  • Poziom 11  
    ok dzięki za podpowiedź, jeszcze dopytam jak czyszczenie nie zda rezultatów to czy ewentualna wymiana wirnika i szczotek na nowy rozwiąże problem, oraz czy praca na maszynie w takim stanie nie spowoduje jej trwałego uszkodzenia.

Problem polega na tym że liczyłem się z dołożeniem do niej ale nie wiem czy aby na wirniku i szczotkach się skończyło.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Dzięki za podpowiedź- tak chyba zrobię, tylko się trochę obawiam czy to będzie wszystko.

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Brzmi jakby silnik na starcie nie miał wystarczającego momentu- ale wszstko startuje
    W warsztacie mam ten sam model piły i pracuje tak samo, mój wniosek? Wada konstrukcyjna.

Bo nie wydaję mi sie żeby ta maszyna była wyposażona w coś na kształt soft-startu.
  • Poziom 11  
    ok dziękuje bardzo za opinie

temat do zamknięcia