Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio w Golfie (pomoc)

cosmo177 05 Cze 2005 16:27 1335 4
  • #1 05 Cze 2005 16:27
    cosmo177
    Poziom 10  

Mam pare pytań ,które w najbliższym czasie będe chciał zrealizować !. Dużymi krokami zbliżają sie wakacje a co za tym idzie masa wolnego czasu.Nasuwa sie pytanie "co tu robić?". odp. instalacje muzyczną do samochodu. I tu mam do was pare pytań.

Załużmy ze posiadam samochód marki Volksvagen Golf III.
    Pytanie w sprawie głośników brzmi następująco.
    Czy lepiej kupić 2 głośniki 6x9 i wsadzić je na tylną półke golfa a do tego nie duży subwoofer ( 20 - 25 cm głośnik )
    wsadzony do bagażnika i 2 tweetery z przodu.
    Czy lepiej kupić 2 x głośnik basowy na tylną półke ,do drzwi upchać głośniki sredniotonowe ,a do przodu dwa tweetery.
    Które rozmieszczenie dłośników będzie lepiej wpływało na jakość i głębie dżwięku.
    Moje radio to Sony MP 40 , 4x50 watt.
    Dodam tylko, że jeszcze nie jestem takim specjalistą dopiero sie ucze !
    Prosze o odpowiedzi pozdrawiam !

0 4
  • #2 05 Cze 2005 20:47
    lemos
    Poziom 17  

Witam na twoim miejscu zrobil bym tak w drzwi powiedzmy srednio-niskotonowe jakies 16 + gwizdki w okolicach slupkow lub na desce. Do tego jakas tubka w bagaznik. Do przodu najlepiej jakis zestaw specjalnie do takiej zabudowy. To wtedy powinno dobrze zagrac. Jak bedziesz mial kase to mozesz jeszcze dolozyc jakies 6x9 na tylna polke i wtedy to juz zagra calkiem calkiem.
    pozdrawiam

0
  • #3 05 Cze 2005 21:08
    motokoles
    Poziom 11  

hej, tez mam golfa i w tylnej półce mam 6na9 x-plod i wysokotonowce dodatkowo, z przodu w desce 3,5" bardzo efektowne szerokopasmowe, w bagaju tuba 30cm podłączona pod wzmacniacz. Gra to wystarczająco ale...brakuje głosników w przednich drzwiach przynajmniej 13cm. Takze w/g mnie o przednich drzwiach lepiej sobie pomyslec. pozdro

0
  • #4 05 Cze 2005 21:19
    cosmo177
    Poziom 10  

Dzieki za pomoc , właśnie chyba tak zrobie tuba do bagażnika (może załatwie sobie JBL http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53150676 , ) Kumpel ją ma w Seacie ,to niesamowity sprzęt wytwarza takie ciśnienie ze aż ciarki przechodzą po plecach ,piękny i głęboki bas.

Do tuby jakiś wzmacnioacz + średniotonówki w drzwiach i wysokotonowe z przodu ,może gdzieś na desce z przodu je umieszcze.

Zastanawiam sie czy jak chciałbym wkładać te 6x9 na tylną półke to czy zrobić nową półke z płyty wiórowej ,czy wycąć dziury w tej co jest ?

0
  • #5 19 Cze 2005 20:55
    sadamek
    Poziom 14  

Moim zdaniem niema sensu kupowac "jajek" na tylna półke, lepiej kupic porządny system przedni, pozatym profesjonalisci caraudio nigdy nie montuja głośników w półce tak zeby zachowywaly sie jak membrana bierna dla subwoofera.

0
  Szukaj w 5mln produktów