Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

beretta 11 bi - pokrywa z elektrozaworami nie trzyma gazu

blochupro 15 Wrz 2015 17:02 660 5
  • #1 15 Wrz 2015 17:02
    blochupro
    Poziom 8  

Witam tak jak w temacie po odkręceniu obudowy i jej wyczyszczeniu po odkręceniu gazu, gaz ulatnia się na dole obudowy niezależnie od tego czy śruby od niej są mocniej czy mniej dokręcone . Co jest przyczyną że gaz się ulatnia?
    Dodam ,że poprzednio też była demontowana ta obudowa a na jej rantach była tak jakby jakąś substancja lepka której tym razem nie ma i było ok. Choć wątpię żeby to była tego wina.
    foto jak wygląda teraz obudwa :
    A tu jeszcze zdjęcie poglądowe budowy piecyka (bez elektryki, palnika i nagrzewnicy .

0 5
  • #3 15 Wrz 2015 21:51
    blochupro
    Poziom 8  

Tak oczywiście cała . OK przesmaruje wazelina. A nie uważasz ze powinienem dać silikon czy coś co uszczelni cala ta obudowę ? Tutaj na zdjęciu przedstawiam jak to wygląda kolor czerwony to pole gdzie styka się z tą pokrywa uszczelka a czarne to miejsce gdzie jest obudowa skrecona i tam nie ma nic a nic. Może dać tam cienka warstwę silikonu? Czy może też to miejsce "czarne" posmarować tą wazeliną?

P.s być może masz rację z ta wazelina bo właśnie na obudowie "czarne pole" była gdzieniegdzie taka maź i ni3 wiem co to było . Jaką tą wazeline niskotopliwą czy wysokotopliwą?

0
  • #4 15 Wrz 2015 22:18
    Magister_123
    Poziom 33  

Spróbuj w pierwszej kolejności przesmarować wazeliną samą uszczelkę. Zwróć uwagę czy nie jest ona delikatnie podwinięta. Jeżeli nie pomoże to pozostaje silikon.
    Ale nie chce Mi się wierzyć że po rozkręceniu i złożeniu gaz się ulatnia.

0
  • #5 15 Wrz 2015 22:31
    blochupro
    Poziom 8  

Tak jak pisałem wcześniej jak raz rozkręciłem (nie myjąc obudowy ) i skręciłem było ok. Co do uszczelki nie mogła się podwinąć ponieważ już parę razy to skrecałem i był ten sam efekt (dokręcenie śrub ciut bardziej tez nic nie dawało) . Oczywiście śruby kręcone po przekątnej. Jaką wazeliną nisko czy wysoko topliwą?

Aaa i jeszcze tam jak jest talerzyk potem jest ta uszczelka a następnie iglica (wszystko ze sobą złączone ) to jak pociągając za ten talerzyk mogło coś się zepsuć i mieć wpływ na stan ,który jest aktualnie?

0
  • #6 16 Wrz 2015 16:02
    blochupro
    Poziom 8  

Chłopaki teraz już chyba wiem czego to jest wina !! Brakuje mi w tym miejscu (zaznaczone kolorem białym ) uszczeleczki małej czy też oringa. Mam rację?

Dodano po 4 [godziny] 21 [minuty]:

Naprawione wystarczyło kupić uszczelkę za 50 gr ;)

0