Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kupić antene wi-fi? Odległość 420m

15 Wrz 2015 18:42 372 5
  • Poziom 2  
    Witam, z dalszym sąsiadem dogadałem się ,żeby współdzielić internet z Netii 20Mb/s , mieszka 420m jaką mam kupić antenę żeby się podłączyć do niego.
  • Poziom 43  
    Widoczność optyczna jest?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Antena nic nie pomoże. Na takim dystansie most bezprzewodowy buduje się w oparciu o dedykowane zewnętrzne punkty dostępowe CPE. Konieczna wzajemna widoczność ich anten. Koszt 300-500 zł za dwa urządzenia. Jedno u sąsiada jako AP i drugie u ciebie jako AP Client( Station). W zależności od sąsiedztwa innych sieci na częstotliwości 2,4 lub 5GHz.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Daj sobie spokój z taką anteną, te 10km to tylko marketingowy bełkot a nie zapominaj że wifi to transmisja dwukierunkowa.
    Kolega @matek451 podał ci rozwiązanie dwa posty wyżej - Link
  • Poziom 37  
    SamQ_el napisał:

Po pierwsze uzywanie tego jest nielegalne w PL. Promieniuje 20x mocniej niz zezwala prawo.
    Uzywanie tego jest glupie - bo Ty to promieniowanie czesciowo pochloniesz, zdrowia zyczyc.

Ta antena sygnalu nie odbierze nawet z 2 metrów, jesli postawisz ja przed metalowa sciana.
    Odbierze pewnie ze 100km, jak nadasz sygnał antena srednicy paru metrów.

Oczekujesz precyzyjnej odpowiedzi, ze antena odbierze sygnał z np 76,3m.
    Niestety nie ma tak precyzyjnej odpowiedzi. A juz zpewnoscia odpowiedz nie jest "binarna".
    Bo antena odbierze sygnal z 10 ale i odbierze ze 100m. Tylko sygnał bedzie miał rozny poziom. Im nizszy, tym nizsza predkosc transmisji WiFi bedzie. Jesli poziom sygnalu bedzie ponizej jakiejs skrajnej wartosci transmisja sie nie uda wogole.

Troche ciezko zgadywac, jaki poziom sygnalu bedzie z routera sasiada, ustawionego nie wiadomo za jaka iloscia scian i przegrod. Tzn wiadomo. Bedzie niewystarczajacy do zestawinia stabilnego polaczenia.

Jak chcesz miec na 450m stabilne polaczenie o przewidywalnych i dajacych sie bardzo dobrze oszacowac poziomach, to zrob jak Ci napisano. Kup 2x nanostation loco i upewnij sie ze nie ma przeszkod pomiedzy nimi.