Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6?

pyton 15 Sep 2015 18:58 2106 5
    pyton
    Level 21  
    Witam

Mam od niedawna Fritzbox 7930 Wersja na Niemcy ale wgrane Multi.

Neostrada (ADSL2+) działa bardzo fajnie i szybko bez zrywania ale mam Router podpięty bezpośrednio do Lini. (Docelowo ma być VDSL)

Moje pytanko czy da się podpiąć zwykły telefon Analogowy pod porty z lewej strony i czy coś jeszcze trzeba po między (separator?):

http://fritzbox.com.pl/environment/cache/imag...oductGfx_47f390f4f2e84c38ce301e6ee4304020.jpg

Jeśli tak to które piny są pod telefon w gniazdku FB widzę 3? Nie mam pojęcia jak to gniazdko się nazywa by je znaleźć w Google...

A Może muszę użyć rozdzielacza do gniazdka telefonicznego "Y"? Jedna "linia" na wejście DSL druga przez separator na telefon? Jak to w standardzie z Livebox?

Pozdrawiam
    skoczon
    Level 13  
    Analogową linię telefoniczną podłączasz do portu DSL/TEL oczywiście pod odpowiednie piny według źródła:
    Link
    Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6?
    Aparaty telefoniczne analogowe podłączasz pod FON1 lub FON2, ISDN pod S0.
    Oczywiście aby to działało, musisz we fritzboxie ustawić z jaką linią wejściową ma (analog czy ISDN) oraz które porty wyjściowe mają ją obsługiwać. Przed linią wejściową analogową musisz jak zawsze przy adsl podłączyć mikrofiltr.
    pyton
    Level 21  
    Witam

Jakieś dziwne problemy z Elektrodą chyba są... nie ważne.

Mój błąd nie zauważyłem, że z tyłu są FON1 i FON2..

a) Po podpięciu samego telefonu do gniazdka Telefonicznego mogę dzwonić i odbierać połączenia.

b) Po podpięciu FB do gniazdka Telefonicznego mam internet.

Oryginalny kabel który mam z FB to to co na schemacie.

Ja podpiąłem to tak:

1. Gniazdko Tel > FB wejście DSL.
    Gniazdo Tel1 w FB > Filtr > telefon.

Efekt:
    Jak dzwonie z komórki na stacjonarny to słyszę sygnał lecz telefon nie daje dzwięku (jakby nikt nie odbierał)
    Jak dzwonie z stacjonarnego na komórkę - słychać wybieranie i sygnał zajętości.

2.
    http://www.router-faq.de/anschluss/FRITZBox_7360.png

Efekt taki sam...

Konfiguracja Telephone Numbers:
    Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6? Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6? Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6?

Konfiguracja Telephony Devices:

Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6? Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6? Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6? Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6? Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6? Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6?
    skoczon
    Level 13  
    Wygląda na to, że linia telefoniczna została źle podłączona.
    Jeszcze raz:
    Sygnał DSL podłączasz do portu oznaczonego DSL na piny 4,5.
    Sygnał linii telefonicznej przez mikrofiltr (mikrofiltr przed fritzboxem, nie za) podłączasz do portu DSL ale na piny 3,6.
    Nawet jeśli nie podłączysz telefonu do fritzboxa to sygnał dzwonienia zasygnalizuje dioda na panelu - na niemieckiej wersji opisana pewnie jako festnetz.
    tatko41
    Level 2  
    Do Fritza dają specjalny kabel, który ma dwie koncówki rj telefoniczne. Jak je podłączyć?
    barteklucek
    Level 10  
    Fritzbox 7390 - Neostrada 20MB + Analogowy telefon + ipv6? Ja podłączyłem z Fritzbox'em 7272 przez zwykły rozdzielacz/trójnik i wszystko śmiga. Wcześniej miałem identyczny problem jak "pyton" czy "tatko41".
    Na pewno Wam już nie pomogę, ale być może ktoś będzie miał jeszcze do czynienia z takim dylematem.