Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrozaczep, jaki powinienem zastosować

15 Wrz 2015 19:40 2010 10
  • Poziom 2  
    Witam Panowie i Panie
    Mam problem, a raczej polega to na braku mojej wiedzy, sprawa wygląda następująco, zainstalowałem wideo domofon wraz z kamera i możliwość otwierania furtki i teraz sedno sprawy, elektrozaczep chce zamontować tak aby blokował sie na ryglu od zamka który się nie cofa(ten który wychodzi po przekręceniu kluczyka)
    chodzi mi o to że np w dzień furta normalnie funkcjonuje jak zwykle drzwi naciskam klamkę górny rygiel się cofa bam wchodzę, na noc przekręcam zamek z dołu wysuwa się rygiel i nikt naciśnięciu klamki nie otworzy furtki bo dolny rygiel zablokował sie o elektrozaczep, ktoś dzwoni naciskam guźik na domofonie elektrozaczep puszcza i ktoś naciska klame i wchodzi na podwórko, problem który mi się teraz urodził jest taki ze po otworzeniu drzwi guzikiem da się je otworzy ale zamknąć juz nie ponieważ dolny rygiel sie blokuje o elektrozaczep który nie chce sie cofnać, moje pytanie jest takie
    Czy sa elektrozaczepy które mi to umożliwią tzn w jedna stronę puszczają po naciśnieciu guzika a w druga stronę są luźne
  • Poziom 37  
    Należy zamontować zaczep programowany/otwarty lub auto/ w miejscu do tego przeznaczonym, blokuje rygiel od klamki.
  • Poziom 27  
    Sprawę rozwiązuje zwora elektromagnetyczna zamiast zamykania dolnego rygla.
  • Poziom 2  
    a mam pytanie takie czy elektrozaczep z pamięcią działa na tej zasadzie ze po dostaniu impulsu język elektrozaczepu cofa sie do tylu i zostaje w tej pozycji do puki nie zamkną się drzwi ?
  • Poziom 37  
    W zaczepie programowanym przesuwa się dzwignię i wtedy rygiel nie jest blokowany.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Byłem właśnie bardzo ciekaw co kolega ma na myśli w pisząc o zaczepie programowalnym. Czyli chodzi jak rozumiem o zwykły zaczep z blokadą, który chyba w tym wypadku jest najtańszym i najprostszym rozwiązaniem.
    Inne to chociażby proponowana zwora czy zaczep rewersyjny. Oba te rozwiązania niestety będą nieco droższe i w zakupie jak i w utrzymaniu ( ciągły pobór prądu ).

Prośba do kolegi autora o poprawienie pisowni. Kolega sobie porówna swoją wypowiedź z innymi. Na pewno dostrzeże kilka różnic.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    ale panowie pytanie jest takie czy w zaczepie z pamięcią po dostaniu impulsu język elektrozaczepu się odsuwa do tyłu i zostaje w tej pozycji i umożliwia ryglowi powrót na miejsce i potem z powrotem język elektrozaczepu wraca na swoje miejsce blokując rygiel
  • Specjalista Domofony
    Elektrozaczep z pamięcią działa tak, że po podaniu impulsu W ŚRODKU przestawia się zapadka, która umożliwia otwarcie języka, czyli sam język pozostaje bez zmian, a z opisu wnioskuję, że chyba nie o to Ci chodzi.

Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Definicje
    rygiel-część zamka odsuwana przez klamkę aby otworzyć furtkę
    zapadka-część elektrozaczepu która blokuje ruch furtki/opiera się o nią rygiel
    kotwica-część elektrozaczepu blokująca ruch zapadki
    Jeżeli na elektrozaczep nie jest podane napięcie to zapadka blokuje ruch wysuniętego rygla.Furtka jest zamknięta. Wsunięcie rygla klamką daje możliwość ręcznego otwarcia furtki.
    Jeżeli podamy napięcie na elektrozaczep,kotwica odblokowuje zapadkę i popychając furtkę odsuwamy go ryglem i otwieramy furtkę. Po otwarciu zapadka powraca do stanu poprzedniego.
    Jeżeli chcemy aby wejść bez napięcia na elektrozaczepie blokujemy kotwicę i wtedy zapadka nie jest blokowana.
  • Poziom 2  
    no nie, no to mam problem i chyba jednak nie da się tego zrobić, będzie trzeba zablokować klamkę i przenieś elektrozaczep na rygiel ruchomy
  • Poziom 24  
    Witam!
    Jak zerkniesz na jakikolwiek zaczep to będziesz wiedział dlaczego nie będzie działać
    pozdrawiam
    Piotrek