Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele W907 - Grzałka Nie Grzeje Wody

Dezerter141 15 Wrz 2015 21:07 831 5
  • #1 15 Wrz 2015 21:07
    Dezerter141
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z pralka Miele W907 Novo Prima. Pralkę mam już z jakieś 3 miesiące. Na początku przez pierwsze 2 miesiące wszystko było ok. Pralka ładnie pracowała. Niestety w pewnym momencie podczas pracy zaczęło wywalać korki. Poczytałem trochę ze najprawdopodobniej problem jest z grzałkami wiec wymieniłem obie i miałem racje, obie spalone. I właśnie tutaj zaczyna się główny problem. Przed podłączeniem zrobiłem zdjęcie podłączenia grzałek w razie wu. Kupiłem dwie grzałki i je podłączyłem. I niestety nie grzeje. Pralka normalnie chodzi, każdy program kończy tyle ze zawsze w zimnej wodzie. I Tutaj jest jeszcze jedna sprawa gdyż zamontowałem dwie grzałki 2300W a wiem ze jedna była 2700W ale niestety nigdzie nie mogłem takiej znaleźć, ponieważ oryginalnie miała ona jeszcze jedna rurkę do grzania po środku grzałki i pod nią był podpięty przewód brązowo-biały. Leży on teraz z boku, nie podłączony. Reszta jest podłączona identycznie.

Z góry przepraszam za słabą jakość zdjęcia.

0 5
  • Pomocny post
    #2 16 Wrz 2015 06:07
    skryn
    Admin grupy AGD

Dezerter141 napisał:
    oryginalnie miała ona jeszcze jedna rurkę do grzania po środku grzałki i pod nią był podpięty przewód brązowo-biały. Leży on teraz z boku, nie podłączony.

Już wiesz, dlaczego nie grzeje. Ten przewód (kostka) jest od czujnika NTC i bez niego elektronika nie będzie podawać zasilania na grzałki.

0
  • #3 16 Wrz 2015 08:35
    Dezerter141
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za odpowiedź. W takim razie jeśli bym podłączyl tą kostkę do grzałki zamiast pierwszego złącza przewodu fazowego który jest teraz podłączony działało by to? Wcześniej był tam właśnie podłączony mały pręt od grzałki do którego był bezpośrednio podłączony ten czujnik. Chyba ze jest jakieś inne rozwiązanie. Niestety przeglądalem jeszcze raz oferte north.pl i nie mają tego typu grzalki w ofercie z tym podłączeniem dla czujnika.

0
  • #4 16 Wrz 2015 11:20
    peter falk
    Specjalista AGD

Dezerter141 napisał:
    W takim razie jeśli bym podłączyl tą kostkę do grzałki zamiast pierwszego złącza przewodu fazowego który jest teraz podłączony działało by to?

Raczej bardzo bardzo krótko :D . Nie rób tego bo unicestwisz pralkę.
    Dezerter141 napisał:
    nie mają tego typu grzalki w ofercie z tym podłączeniem dla czujnika.

A "stary" czujnik gdzie masz?

0
  • #5 16 Wrz 2015 13:07
    Dezerter141
    Poziom 2  

No właśnie wywaliłem jakiś czas temu. Wszystko było w kamieniu a ja pierwszy raz w swoim życiu rozkręcałem pralkę. Teraz już mniej więcej wiem co i jak, tyle że z dostępnością tych czujników jest lipa. Na allegro znalazłem czujnik tyle że od zmywarki Miele, wygląda bardzo podobnie i ma podobne wejście ale czy będzie funkcjonował oto jest pytanie. Gdzie mógłbym ewentualnie taki czujnik kupić? I potrzebuje też w takim razie gumę uszczelniającą do grzałki tyle że z otworem.

0
  • #6 16 Wrz 2015 16:51
    skryn
    Admin grupy AGD

Dezerter141 napisał:
    Na allegro znalazłem czujnik tyle ze od zmywarki miele, wygląda bardzo podobnie i ma podobne wejście ale czy będzie funkcjonowal oto jest pytanie. Gdzie mógłbym ewentualnie taki czujnik kupić? I potrzebuje też w takim razie gumę uszczelniajaca do grzalki tyle ze z otworem.

Przy zakupie jednej grzałki powinieneś otrzymać dwie gumy (w komplecie), jedną z otworem, a drugą bez otworu. Tak sprzedaje north:
    https://north.pl/karta/grzalka-2100w-do-pralki-miele,729-DE-0483.html
    Wiem, bo sam ostatnio u nich taką grzałkę zamawiałem.

Co do czujnika z all..., śmiało zamawiaj. Będzie pasować.

0