Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

celtis 456 - wyświetla alarm i traci moc

Bodzio82 15 Sep 2015 21:11 2631 10
    Bodzio82
    Level 10  
    Witam

Mój kolega ma problem z tym ciągnikiem a mianowicie gdy ciągnik jest zimny wszystko jest ok. Problem powstaje gdy się nagrzeje(pójdzie w pole pod obciążeniem) tzn. wskazówka pokazuje dobrą temperaturę ale zapala się dioda przy wskaźniku temperatury i jest sygnał dźwiękowy i świecą się dwa trójkąty z wykrzyknikiem.Gdy ciągnik zgasi się i chwile odczeka problem znika ale na krótko.A czasem można jeździć dłuższy czas i się nie zapali ta dioda i te wykrzykniki do póki się nie zgasi i szybko znowu załączy.Czujnik temperatury został wymieniony(ale to nie to) czy możliwe jest ze coś się grzeje w tym panelu na jakie elementy zwróci uwagę co pomierzyć?Zrobiliśmy jeszcze eksperyment i grzaliśmy wyjęty czujnik wskazówka szła do czerwonego pola ale alarmu nie było.Jest to uciążliwe bo gdy świecą wykrzykniki to silnik przechodzi w tryb awaryjny i traci na mocy jak by odcinał paliwo.
    User removed account
    User removed account  
    Bodzio82
    Level 10  
    Ok sprawdzę to tylko gdzie ten dodatkowy czujnik się znajduje?Jak można to jakiś schemacik może kolega ma?A co do drugiego pod punktu to czujnik dobry i płyn jest.
    jacekt5
    Level 8  
    Witam
    Mam identyczny problem też czujnik temp wymieniłem /ten przy termostacie / gdzie sie znajduje ten drugi czujnik . Czy przyczyna jest jakaś inna.
    Bodzio82
    Level 10  
    Witam

Ciągnik sprzedany z ta usterka tak wiec nie wiem co było. Przykro ale nie pomogę
    Rowan
    Level 15  
    Uszkodzenie sterownika silnika. Można to naprawić.
    jacekt5
    Level 8  
    Kto to moze naprawić? Koszt naprawy?
    Czy mozna samemu to naprawić
    lakomicki9
    Level 15  
    zapraszam na pw
    Bodzio82
    Level 10  
    Czy jest Pan w stanie jeszcze podpowiedzieć coś na temat tych sterowników lub jakiś kontakt do Pana Rowan
    Rowan
    Level 15  
    Napisz na pw.
    A co chciałbyś jeszcze wiedzieć?