Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z50-70 - Wariujący touchpad

Jijana 15 Wrz 2015 23:39 783 1
  • #1 15 Wrz 2015 23:39
    Jijana
    Poziom 1  

Witam,
    mam taki problem, że touchpad mojego laptopa po jakimś czasie normalnego użytkowania "wariuje", co oznacza, że nie można za jego pomocą poruszyć strzałką na ekranie w odpowiednim kierunku, ani w nic kliknąć. Może nie, że w ogóle nie działa, bo trochę trochę się porusza, ale na pewno nie działa prawidłowo i wręcz całkowicie uniemożliwia pracę na laptopie. Wyłączyłam już w opcjach touchpada dodatkowe "gesty", co trochę poprawiło sytuację (przynajmniej nie rujnuje mi samoistnie np tabelek w exelu -.-). Nadale jednak problem nie został rozwiązany.

Dodam, że obudowa tego laptopa jest wykonana z metalu i mam wrażenie, że tę "dezorientację" touchpada powoduje "przebijający" prąd gdzieś spod touchpada? Czy to w ogóle możliwe?? :> Choć to mało prawdopodobne, to problem rozwiązuje się, gdy się na tego touchpada podmucha.... Jakkolwiek to niewiarygodnie brzmi, ale tak jest ;)

Laptop posiadam od czerwca, więc jest on na gwarancji. Pytanie tylko czy można to jakoś załatwić "domowymi" sposobami, czy trzeba się zgłaszać do serwisu? Czy moje przypuszczenia a propos feralnego prądu są słuszne? Nie chcę go sama rozkręcać, żeby sprawdzać, czy kabelki są dobrze podłączone, bo z tego co pamietam, to taka samowolka powoduje koniec możliwości gwarancji... pomijając już, że jestem dziewczyną, nie znam się na tym i nie mam śrubokręta :D

Pomóżcie, podpowiedzcie co dalej mam robić :)

0 1