Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Menuet 6204 z EM80 - Problem z demodulacją mimo silnego sygnału p.cz.

voldek 01 Oct 2015 12:33 4728 32
Tespol
 • Tespol
 • #32
  aksakal
  Tube devices specialist
  Żadnego wpływu na odbjor przemiana nominału R16 nawet do 2 razy nie ma. Zmieni się tylko czułość EM,lecz trochę.Jak wskazał kolega OTLamp być może u ciebie przeszkody postępują z eteru, zwłaszcza jeśli u ciebie w domu są energooszczędne żarówki czy impulsowe zasilacze . Przy czym nawet odłączenie anteny może nie skorygować sytuację.Spróbuj gniazdo anteny połączyć z masa i popatrz efekt.
 • #33
  voldek
  Level 11  
  Jest to całkiem możliwe o czym mówicie (odnośnie smogu e-m.), z tym, że wcześniej w trakcie naprawiania jakość odbioru pierwszej warszawy była całkiem dobra, tzn. był szumy ale sygnał był wyraźny i dało się spokojnie zrozumieć audycje. W chwili obecnej trzasków i szumów jest więcej a siła sygnału jest bardzo kiepska, trzeba się bardzo mocno wsłuchiwać żeby cokolwiek usłyszeć :( Najwidoczniej coś porządnie skopałem w trakcie naprawy...

  Postaram się około 17 nagrać fragment na 225kHz oraz odbiór jakiejś stacji na krókich, aczkolwiek będzie to już tylko dla uspkojenia sumienia i własnych ambicji bo kolega i tak dzisiaj po radio przyjeżdża.

  Edit:
  Niestety nie zdążyłem zrobić nagrań przed przyjazdem kolegi, nie mniej jednak był zadowolony z efektów napraw :) Tematu póki co nie zamykam, możliwe, że z nim jeszcze wróci za kilka dni. Jeśli to nie nastąpi, za około tydzień zamknę temat.