Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi

mickewazowsky 16 Wrz 2015 10:07 2079 4
  • #1 16 Wrz 2015 10:07
    mickewazowsky
    Poziom 2  

Pacjentka-Lodówka Polar L14C z 1974
    Dolegliwości-za mocno chłodzi
    Historia choroby-lodówka stała w piwnicy kilka-kilkanaście lat nieużywana.
    Ostatnio "naszło" mnie by spróbować wędzenia, konieczna okazała się dodatkowa lodówka z przeznaczeniem na peklowanie mięs.
    Stary sprzęt wytaszczony z piwnicy, przewieziony na miejsce docelowe, podłączona do prądu i niestety przy pokrętle ustawionym na MIN w lodówce mam 2-3 stopnie Celsjusza.
    Pod termostatem była dziura w poszyciu, więc zakleiłem silikonem, drzwiczki zamrażalnika nie dolegały idealnie więc "poklinowałem" tak by dolegały, niestety nadal lodówka chłodzi do 2-3 stopni, potrzebuję 4-6 stopni Celsjusza. Były już próby by zawalić lodówkę towarem ale po 2 dniach temp osiągała 3 stopnie. Z uwagi na to że nie znam się na sprzęcie AGD zrobiłem kilka zdjęć pacjenta.
    Przeszukując forum natrafiłem na myśl pt:"wypięta kapilara z parownika" rozumiem że chodzi i tą miedziana rurkę podczepioną do poszycia zamrażalnika, u mnie jest ona w plastikowej(gumowej) koszulce i jest wpięta. Lodówka a raczej sam termostat wydaje się pracować prawidłowo, lodówka załącza i wyłącza się cyklicznie, reaguje na długie otwarcie drzwi (włącza się).
    Czy lodówce zaszkodził transport? (leżała na boku w trakcie transportu około godzinę)
    Czy zaszkodziły jej lata? Wszakże to moja rówieśniczka, wiem po sobie że to już nie to co dawniej ;)
    Jakieś inne pomysły?
    Kapilara krzywo? Termostat walnięty?
    Jak zmusić staruszkę by tak się nie wysilała i chłodziła do 4-6 stopni Celsjusza?
    Dokumentacja RTG, TK i MR pacjentki

Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi

0 4
  • #2 16 Wrz 2015 11:20
    Zbych034
    Poziom 36  

Masz założony plastyk między zamrażarnik a resztę lodówki? Ma zamknięte otwory wentylacyjne? Jak tak to termostat do wymiany lub prowizoryczne odizolowanie zamrażalnika od części dolnej (tektura itp)

0
  • #3 16 Wrz 2015 11:47
    mickewazowsky
    Poziom 2  

oryginalnie jest zamrażalnik oddzielony półką która pełni rolę ociekacza, półkę tą zdjąłem na potrzeby sfotografowania kapilary.

Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi

0
  • Pomocny post
    #4 16 Wrz 2015 12:54
    Zbych034
    Poziom 36  

Termostat reguluje temperaturę w zamrażalniku. Poniżej jest pochodną zamrażalnika. Przysłoń otwory w przegrodzie a temperatura wzrośnie.

1
  • #5 16 Wrz 2015 14:21
    mickewazowsky
    Poziom 2  

bardzo dziękuję za sugestię:)
    jutro coś zmajstruję żeby "szczelniej" oddzielić zamrażalnik od chłodziarki

0