Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi

16 Wrz 2015 10:07 2556 4
 • Poziom 2  
  Pacjentka-Lodówka Polar L14C z 1974
  Dolegliwości-za mocno chłodzi
  Historia choroby-lodówka stała w piwnicy kilka-kilkanaście lat nieużywana.
  Ostatnio "naszło" mnie by spróbować wędzenia, konieczna okazała się dodatkowa lodówka z przeznaczeniem na peklowanie mięs.
  Stary sprzęt wytaszczony z piwnicy, przewieziony na miejsce docelowe, podłączona do prądu i niestety przy pokrętle ustawionym na MIN w lodówce mam 2-3 stopnie Celsjusza.
  Pod termostatem była dziura w poszyciu, więc zakleiłem silikonem, drzwiczki zamrażalnika nie dolegały idealnie więc "poklinowałem" tak by dolegały, niestety nadal lodówka chłodzi do 2-3 stopni, potrzebuję 4-6 stopni Celsjusza. Były już próby by zawalić lodówkę towarem ale po 2 dniach temp osiągała 3 stopnie. Z uwagi na to że nie znam się na sprzęcie AGD zrobiłem kilka zdjęć pacjenta.
  Przeszukując forum natrafiłem na myśl pt:"wypięta kapilara z parownika" rozumiem że chodzi i tą miedziana rurkę podczepioną do poszycia zamrażalnika, u mnie jest ona w plastikowej(gumowej) koszulce i jest wpięta. Lodówka a raczej sam termostat wydaje się pracować prawidłowo, lodówka załącza i wyłącza się cyklicznie, reaguje na długie otwarcie drzwi (włącza się).
  Czy lodówce zaszkodził transport? (leżała na boku w trakcie transportu około godzinę)
  Czy zaszkodziły jej lata? Wszakże to moja rówieśniczka, wiem po sobie że to już nie to co dawniej ;)
  Jakieś inne pomysły?
  Kapilara krzywo? Termostat walnięty?
  Jak zmusić staruszkę by tak się nie wysilała i chłodziła do 4-6 stopni Celsjusza?
  Dokumentacja RTG, TK i MR pacjentki

  Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi
 • Poziom 38  
  Masz założony plastyk między zamrażarnik a resztę lodówki? Ma zamknięte otwory wentylacyjne? Jak tak to termostat do wymiany lub prowizoryczne odizolowanie zamrażalnika od części dolnej (tektura itp)
 • Poziom 2  
  oryginalnie jest zamrażalnik oddzielony półką która pełni rolę ociekacza, półkę tą zdjąłem na potrzeby sfotografowania kapilary.

  Stara lodówka Polar z 1974 - Za mocno chłodzi
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Termostat reguluje temperaturę w zamrażalniku. Poniżej jest pochodną zamrażalnika. Przysłoń otwory w przegrodzie a temperatura wzrośnie.
 • Poziom 2  
  bardzo dziękuję za sugestię:)
  jutro coś zmajstruję żeby "szczelniej" oddzielić zamrażalnik od chłodziarki