Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

esp8266 + ntp + atmega32 + bascom odczyt czasu poleceniami AT

16 Wrz 2015 15:50 4044 2
  • Poziom 2  
    Witam
    chciałbym się podzielić kodem w bascomie do odczytu czasu z serwerów ntp poprzez moduł esp8266 atmegę oraz bascom .

Kod częściowo zaczerpnięty z niemieckiej strony , po wielu godzinach prób i modyfikacjach działa :) do tego stabilnie, co 5 sekund łączy się z serwerem czasu ntp ,
    wysyła zapytanie i po chwili dostaje odpowiedz którą dekoduje i przesyła na 2 port com.
    Najlepiej znaleźć w miarę bliski serwer ntp , gdyż jeśli jest daleko i jest zajęty moduł wysyła "busy..." .
    W kodzie należy wpisać sid wifi , hasło do sieci wifi , oraz ip serwera ntp w dwóch miejscach .
    Kod może nie zoptymalizowany bo zlepek paru innych kodów ale działa :)

'Start...
    'Date : 16-09-15
    'Time : 15:19:35
    'Time : 15:19:40
    'Time : 15:19:46
    'Time : 15:19:51

Pozdrawiam Piotr
  • Poziom 23  
    Wczoraj przyszedł też do mnie ESP. Ma kolega jakieś inne materiały co do kodów w bascomie? Chciałbym żeby avr mi generował stronę internetową po wejściu w przeglądarce na ip esp.
    Jest troche przykladow ale na encj. Nie orientuję się jeszcze jak to przystosować pod siebie....
  • Poziom 2  
    Witam
    znalazłem link do stronki na której poprzez esp8266 oraz bascoma można sterować lampą.
    myślę że to ułatwi zrozumienie i stworzenia stronki .

http://www.mikrocontroller.net/topic/348598

z drugiej strony testowałem webserwer oraz pobieranie czasu poprzez audurino, gdzie podłączyłem sie dwoma rsami i patrzyłem co wysyła arduino do esp i co odsyła esp do audurino i na podstawi tego i paru innych kodów stworzyłem program do odczytu czasu z ntp.

do tej pory używałem shield ethernet w5100 od audurino , gdzie od paru lat pracuje w zegarku
    opartym o atmega328 na bascomie i nie miałem z nim żadnego problemu , i zachciało mi się aby pracował bezprzewodowo i dlatego zainteresowałem się problemem :)

irytuje mnie tylko że wszędzie tylko audurino i audurino ... coraz rzadziej widzę w sieci bascoma ... a według mnie jest mniej żerny o ilość flasha ... i nie jest tak strasznie uzależniony od bibliotek ...

Pozdrawiam Piotr
    esp8266 + ntp + atmega32 + bascom odczyt czasu poleceniami AT