Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka samsung RS20CCSL - Wycieka woda z wewnątrz zamrażarki z okolicy otworu

16 Wrz 2015 16:24 3681 13
  • Poziom 8  
    Witam. Posiadam lodówkę firmy samsung model RS20CCSL. Lodówka ma około 8,9 lat. Problem jest tego typu ze zaczyna wylewać sie woda na zewnątrz z zamrazarki po ktorej znajduje sie otwór odprowadzający wodę do tylnego korytka z wodą. Lodówka była 3 krotnie odmrażana na 3,4 dni. Był czyszczony kilkukrotnie otwór odprowadzający wodę do tylnego korytka. Po 1 tyg, do maks 2 tyg. z lodówki zaczyna wyciekać woda z zamrażarki, chłodziarka utrzymuje temp -20 zamrażarka działa lekko spada temp z + 4 na + 5 miga jeszcze temp na wyswietlaczu. Załączam fotki z problemem moze ktos pomoże? Mieszkam w małej miejscowosci z serwisów którzy byli na miejscu nie dostałem odpowiedzi co jest przyczyną ktora powoduje problem, jedni ze otwór trzeba przeczyścić ze to przyczyna a inni ze nie zajmują sie takimi lodówkami. Otwór był czyszczony 3 razy, jest odprowadzalny wlewana została woda ktora wyleciała bez problemu z tylu na korytko. Co moze byc przyczyną?
  • Poziom 8  
    Dziękuje za poradę, zastanawiam sie jakie to ma działanie?
  • Moderator AGD i automatyka
    A ten odpływ skroplin jest drożny?
  • Poziom 8  
    Tak jest włożony ze jest troche luzu na odpływ wody. Pytanie dlaczego jest nadmiar wody? Jesli chodzi o otwór odprowadzający wodę to wkładałem drut w celu przeczyszczenia, wlewałem przez otwór wodę i wylatuje z tyłu bez problemu.
  • Poziom 42  
    ohsen1 napisał:
    zastanawiam sie jakie to ma działanie?

Jest przymocowany do grzałki, więc sie nagrzewa podczas odszraniania. Dzięki temu spływający szron nie czopuje odpływu tylko się topi i jako woda wypływa na zewnątrz.
    IMHO, poziomy odcinek grzałki powinien też dotykać solidnie do tego "cudownego" elementu.
    Problemem może być zbyt mała ilość czynnika chłodniczego. Wtedy parownik nie szroni sie równomiernie tylko przy wejściu kapilary (lub innego elementu rozprężnego).
    Trzeba obejrzeć jak wygląda parownik po stosunkowo krótkim okresie czasu. W każdym razie przed odszranianiem!
  • Poziom 8  
    Po napełnieniu czynnika chłodniczego problem nadal występuje, dalej wycieka woda jak na załączonych fotkach z tym że jest już jej troche mniej.
  • Poziom 42  
    ohsen1 napisał:
    Po napełnieniu czynnika chłodniczego

Jak to rozumiesz? Czy to napełnianie robił fachowiec?
    Na jakiej podstawie zostało stwierdzone, że brakuje czynnika?
    Przecież tam jest R600a w ilości tylko 80g. Układ normalnie pracuje na podciśnieniu ok. 0.5Bar i bardzo łatwo "wpuścić" powietrze do układu, a wtedy zupełna kicha... :cry:
  • Poziom 8  
    Zadzwoniłem po serwis, przyjechał człowiek po piećdziesiątce, jak twierdził że zajmuje się lodówkami od 20 lat więc mu zaufałem. Dalej jest ten sam problem, nie zlokalizował przyczyny, wziął 60zł i dalej męczarnia z tą lodówką.
    Wyczytałem że
    winą mobą być rurki blisko siebie na tylnej ściance(zapiankowanej) tą którą skropliny mają wypływac zostaje przymrożona przez drugą. Niby trzeba mieć wprawę żeby to naprawić lub delikatnie wyciąć w miejscu otworu na tylnej ściance i szukać skrzyżowanych rurek i je odizolować od siebie.
  • Specjalista AGD
    Witam
    Zdemontuj rurkę odpływu skroplin( z tyłu przy skraplaczu), znajdziesz tam czarny kawałek rurki z przewężeniem w środku , zobacz czy to przewężenie nie jest zalepione brudem,kurzem
  • Poziom 8  
    Dalej mam problem z tą lodówką, a święta niebawem ;-( po wyłączeniu na 2,3 dni pochodzi 2,3 tygodnie i to samo na dodatek jakoś wdaje dziwne odgłosy czasem podczas pracy, usłyszałem raz jakby z góry spadał lód. Co może być przyczyną że po 2,3 tygodniach zaczyna wyciekać woda z parownika? Odpływ jest drożny przelewałem wodę leci z tyłu bez problemu.
    Miał ktoś podobny problem w lodówce Samsung RS20CCSL? Dlaczego pochodzi 2,3 tygodnie i wypuszcza wodę?
  • Poziom 8  
    Po sprawdzeniu lodówki przez serwisanta AGD okazała się do wymiany górna grzałka. Czy ta grzałka u góry jest zamontowana na stałe z parownikiem? Czy jest możliwość zakupu samej górnej grzałki do modelu SAMSUNG RS20CCSL? Jeśli tak to gdzie mogę zakupić taką grzałkę?
    Tutaj sprzedają kompletny parownik z grzałką ale cena 400zł+transport to za duży koszt.
    http://www.bisserwis.pl/produkt-1606-PARWOWNIK__EWAPORATOR_RS20.html
  • Specjalista AGD
    Witam
    W zamrażalce są dwie grzałki, jedna do odszraniania parownika, druga do podgrzewania tacki ociekowej .Objawy które opisujesz wskazują na uszkodzenie grzałki(lub jej obwodu) dolnej. Uszkodzenie górnej grzałki powoduje że zamrażalka słabiej mrozi(brak cyrkulacji powietrza przez parownik- oblodzenie, ośnieżenie parownika) Wiąże sie to z dłuższą pracą kompresora bo nie można otrzymać temperatury zadanej. Po rozmrożeniu lodówki i roztopieniu tacki ociekowej otwór odprowadzający wodę zamarza ponownie( nie grzeje dolna grzałka), trwa to u ciebie 2-3 tygodnie az woda zacznie się znowu przelewać do środka lodówki.
    Starsze lodówki Samsunga przy uszkodzonej grzałce parownika po schłodzeniu nie uruchamiały się, dopiero ponowne wyłączenie i włączenie do gniazdka powodowało ponowne załączenie kompresora( czekały na odszronienie parownika)

Dodano po 10 [minuty]:

Jeśli kolega ma jako takie pojęcie i posiada miernik to proszę na PW