Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy kocioł Acv Kompakt Solo Hre 18 sprawdzi się w instalacji grawitacyjnej ?

17 Wrz 2015 00:02 4557 5
  • Poziom 13  
    Szukam opinii o takim kociołku Acv Kompakt Solo Hre 18. Dokładam kocioł gazowy i z kilku powodów chcę jak najmniej ingerować w stary układ. Instalacja otwarta, grawitacyjna, stalowa, żeliwne kaloryfery i działa perfekcyjnie na tzw śmieciuchu. Wymiennik cwu jest z jedną wężownicą i zostaje (nierdzewka). Chcę, by wymiennik był grzany z obu źródeł, lato - gaz, zima w zależności od pogody i kaprysu - albo palimy w kopciuchu albo mamy czyste ręce :D
    Z tego powodu raczej odpada podłączenie gazowca przez wymiennik - kwestia bojlera.
    Stąd mój wybór takiego kotła. Rozumiem, że producent dopuszczając pracę w układzie otwartym wiedział co czyni.
    W sieci opinii nie jest za wiele, a te które są, nie zachęcają zbytnio - głównie narzekanie na kiepski serwis. Być może wynika to z małej popularności, w końcu to trochę wyższa półka cenowa.
    Co wy na to?
  • Poziom 13  
    Zestawy do układów otwartych są, ale tylko do miniterm elegance turbo i b/turbo. Mnie jednak interesuje tylko kondensat. Ominięcie czujnika ciśnienia to nie problem, ale kto mi podbije odbiór. Co prawda, ciśnienie w kotłowni to ok. 0.6 b i można by jeszcze podnieść zbiornik przelewowy o 2m, ale to już kłopot z np porządnym ociepleniem.
    Chyba, że znasz jeszcze jakieś inne sposoby - legalne z punktu widzenia gwaranta.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Serwisowałem kiedyś ACV imo bardzo dobre kotły i firma.

Mieli kilka wpadek ale szło na korzyść klienta. Kotły dośc dobrze zaprojektowane i z dobrych materiałów. Co jest dziś nie wiem. Ale raczej nie obawaiłbym sie wiekszych kłopotów.

W instalacji otwartej bezwzględnie zastosuj odmulacz.

• Poziom 18  
    ACV Kompakt to jedyne mi znane kotły kondensacyjne mogące pracować w układzie otwartymi przy bardzo niskim ciśnieniu wody. Śmiało możesz brać ten kociołek do twojej kotłowni.
  • Poziom 13  
    Dzięki wszystkim za zainteresowanie - kociołek wisi i sprawnie kręci gazomierzem :D
    Teraz go rozpracowuję, ale to już w innym temacie.