Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Samsung RF 511 - S08PL uszkadzające się sterowniki po przejściu naWind10

17 Wrz 2015 01:13 1764 5
  • Poziom 9  
    Proszę o pomoc w zainstalowaniu właściwego sterownika do klawiatury i touchpada laptopa Samsung RF 511- S08PL w systemie Windows 10 Pro. Pierwotnie miałem Windows 7 Home w wersji OEM. Kilka dni temu zakupiłem wersję Windows 7 Ultimate box , którą zainstalowałem u siebie na moim laptopie - wszystko ładnie pracuje ale po przejściu na Windows 10 Pro przestaje działać klawiatura i touchpad - nie można uruchomić ich nawet przy próbie wgrania aktualizacji sterowników z Waszej Strony. Działa jedynie wtedy tylko klawiatura ekranowa za pomocą zewnętrznej bezprzewodowej myszki . Nie działają złącza USB3 i żaden klawisz funkcyjny z wyjątkiem przycisku zasilania
    Trzykrotnie przechodziłem na system Windows 10 Pro i za każdym razem sytuacja podobnie się powtarzała. Ponadto przestał działać tryb turbo i karta NWIDIA
    Bardzo proszę o szybkie udzielenie mi pomocy w zainstalowaniu właściwych sterowników , które by działały bezawaryjnie po przejściu na Windowros 10Pro.
    Z wyrazami szacunku staryemeryt
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 39  
    Daj sreena z menadżera urządzeń.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 43  
    Gdyby powyższe drivery też "nie dały rady" w obecnym stanie, to proponuję pobrać Windows 10 w formie instalatora, dokonać czystej instalacji (nie jako upgrade'u) i wtedy sprawdzić dedykowane sterowniki.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedzi. Niestety , po wgraniu nowych sterowników do mojego laptopa Samsung RF 511 NP-08PL dalej zostaje do użytkowania tylko klawiatura ekranowa. Podobnie jest z ponownym wgraniem na nowo systemu Windows 10 Pro
    Nie działa klawiatura laptopa i touchpad. W Menedżerze Urządzeń w pozycji
    Klawiatury widać żółte trójkąty z wykrzyknikami
    ! -Microsoft USB Dual Receiver Wireless Keyboard(Mouse and Keyboard Center)
    Właściwości- System Windows nie może uruchomić tego urządzenia, sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (kod 19)
    ! -Standardowa klawiatura PS/2
    Właściwości- System Windows nie może uruchomić tego urządzenia, sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (kod 19)
    Podobnie występują błędy w pozycji
    Mysz i inne urządzenia wskazujące;
    ! - ELAN PS/2 Port Input Device
    Właściwości -Stan urządzenia- Nie można uruchomić tego urządzenia.(Kod10)
    Zasoby systemu są niewystarczające do ukończenia operacji API
    Bez błędu przy pozycji : Microsoft USB Dual Receiver Wirless Mouse(Mouse and Keyboard Center)
    Przedtem oprogramowanie było dostosowane do OEM , może powinienem coś zmienić w Biosie?
    W dalszym ciągu liczę na jakieś podpowiedzi , ale proszę o napisanie, jak to zrobić krok po kroku, ponieważ jestem całkowitym laikiem komuterowym
  • Poziom 9  
    Witam ! Wgrałem kolejny raz Windows 10 64 bit i niemal wszystko byłoby ok ,gdyby jeszcze działał tryb turbo i karta grafiki Nwidia byłoby całkiem dobrze ... Myszkę zainstalowałem osobno za pomocą polecenia dodaj urządzenie. Tym razem nie popełniłem poprzedniego błędu i nie założyłem zbioru kont moich adresów w aplecie poczta. Dzięki temu mogę posługiwać się zarówno myszką i gładzikiem(touchpadem) ,a także zwykłą klawiaturą laptopa oraz klawiaturą ekranową...