Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno zasilacza do monitora

JoszkoPL 17 Wrz 2015 18:40 498 5
  • #1 17 Wrz 2015 18:40
    JoszkoPL
    Poziom 2  

Witam,
    Chciałbym kupić nowy zasilacz do monitora gdyż ten co teraz mam po prostu się już zużył. Problem polega na tym, że na allegro i innych polskich serwisach nie mogę znaleźć takiego samego. Nie znam się na zasilaczach więc prosiłbym o doradzenie mi jaki kupić, a nie wiem na jakie parametry szczególnie zwracać uwagę.
    Pozdrawiam

Oto mój zasilacz na jakim ostatnio pracował mój monitor.
    Kupno zasilacza do monitora

0 5
  • #2 17 Wrz 2015 19:43
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

JoszkoPL napisał:
    Chciałbym kupić nowy zasilacz do monitora gdyż ten co teraz mam po prostu się już zużył.
    Jak się zużył? Albo działa prawidłowo albo nie.

JoszkoPL napisał:
    Nie znam się na zasilaczach więc prosiłbym o doradzenie mi jaki kupić
    12V (nie mniej, nie więcej) min. 3.5A (może być więcej).

0
  • #3 17 Wrz 2015 19:44
    Dydelmax
    Poziom 35  

Witam.

JoszkoPL napisał:
    na jakie parametry szczególnie zwracać uwagę.

Parametry, którymi musisz kierować się przy kupnie nowego zasilacza:
    - napięcie wyjściowe - musi być takie samo jak w oryginalnym modelu - czyli w tym wypadku 12 V,
    - maksymalne natężenie prądu dostarczanego przez zasilacz - nie może być niższe od natężenia oryginalnego zasilacza (może być wyższe) - w Twoim wypadku zasilacz musi móc dostarczyć prąd o natężeniu 3.5 A lub większym,
    - rodzaj prądu dostarczany przez zasilacz - w Twoim przypadku jest to zasilacz prądu stałego (poznajesz to po oznaczeniu obok opisu napięcia wyjściowego na rysunku - w tym przypadku symbolizuje ono prąd stały),
    - kształt wtyczki zasilacza wpinanej do monitora - musi pasować :),
    - polaryzacja napięcia na wtyku zasilacza - musi być taka sama jak w oryginalnym zasilaczu (jest ona opisana na rysunku z "-" i "+" obok wartości natężenia na zdjęciu zasilacza, które zamieściłeś) - w tym przypadku minus (masa) jest na zewnątrz wtyku, a plus wewnątrz wtyku.
    Oczywiście wtyczkę możesz dopasować z oryginalnego zasilacza, ale musisz wówczas zwrócić uwagę na to, aby nie pomylić polaryzacji - skutki ewentualnej pomyłki mogą być opłakane.
    Pozdrawiam

0
  • #4 17 Wrz 2015 20:36
    JoszkoPL
    Poziom 2  

Zużył się i nie działa prawidłowo ( kondensatory popuchły).

Dziękuję Wam za informacje, na podstawie nich przejrzałem sobie chwilę allegro i chciałbym się upewnić, czy np. taki zasilacz jak ten w linku poniżej, będzie pasował bo na pierwszy rzut oka wydaje się że tak.

http://allegro.pl/nowy-zasilacz-do-monitorow-lcd-12v-5a-gwar-fvat-i5006185426.html

Pozdrawiam

0
  • #5 17 Wrz 2015 20:40
    Dydelmax
    Poziom 35  

Pod względem napięcia wyjściowego, natężenia prądu wyjściowego oraz polaryzacji na wtyku ten zasilacz będzie pasował. Pytanie, czy wtyk fizycznie pasuje do Twojego monitora.
    Pozdrawiam
    ---

JoszkoPL napisał:
    Zużył się i nie działa prawidłowo ( kondensatory popuchły).

Kondensatory można wymienić. Nie kosztują zbyt dużo. Czy Kolega ma pewność, że tylko one są przyczyną uszkodzenia zasilacza?

0
  • #6 17 Wrz 2015 22:10
    JoszkoPL
    Poziom 2  

Co do przyczyny uszkodzenia to niestety pewności nie mam. Po rozkręceniu tylko właśnie kondensatory rzucają się w oczy, reszta przynajmniej wizualnie wygląda ok. W sumie nie zaszkodzi spróbować samemu naprawić,a jak się nie powiedzie to poszukam sobie czegoś na wzór co wysłałem wcześniej gdyż wtyczka również pasuje.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

0