Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

qualcomm atheros ar956x - Nie widzi sieci wifi z AP

Redss307 17 Wrz 2015 18:43 1980 4
  • #1 17 Wrz 2015 18:43
    Redss307
    Poziom 20  

Cześć. Mam dziwny problem. Kupiłem laptopa z kartą qualcomm atheros ar956x.
    Mam w domu AP który rozsyła wifi na 2.4GHz.Niestety laptop widzi inne sieci na 2.4 ale nie moją mimo że stoją obok. Zainstalowałem nowe sterowniki do qualcomm atheros ar956x niby wszystko jest ok--- b/g/n . Na telefonie Xperia z3c normalnie widzę swoją sieć z AP . Macie jakieś pomysły co mogę sprawdzić?
    Próbowałem coś znaleźć ale nic...

pzdr

dodam ze mam win 8. zainstalowałem jakiś program skanujący acrylic i widzę dopiero swoją sieć jak przełączę w programie na monitor mode ale dalej nie wiem jak to zrobić..

0 4
  • #2 17 Wrz 2015 20:10
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Zmień kanał nadawanie na tym AP np. 1 czy 4 i sprawdź wtedy co się dzieje.

0
  • #3 17 Wrz 2015 20:58
    Redss307
    Poziom 20  

To może inaczej. Mój AP działa w trybie repeater i nadaje na 12 kanale.Nie mogę zmienić kanału. Dla informacji: program windowsowy widzi tylko 2 sieci a inny skaner wifi widzi wiecej. da się jakoś zmusić windowsowy 8 żeby widział wiecej?

albo na jakiś inny zamienić domyślnie?

0
  • #4 18 Wrz 2015 06:57
    Nagus
    Poziom 25  

Prawdopodobnie karta WiFi ma ustawiony amerykański region i widzi tylko 11 kanałów.
    Zobacz w zaawansowanych ustawieniach karty sieciowej czy nie ma tam możliwości zmiany regionu (rzadko występuje ale jednak).
    Jak nie, to spróbuj przeinstalować sterowniki, ale pobierz je ze strony ze wsparciem dla Europy.

1
  • #5 24 Wrz 2015 18:56
    Redss307
    Poziom 20  

Nie ma sterownikow dedykowanych dla europy.Na czeskiej stronie jakies sa ale zadne nie maja ustawien regionu.Czy da sie jakos cos zakombinowac z tym jeszcze?

0
  Szukaj w 5mln produktów