Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

corsa b - centralny zamek, podłączenie domykania szyb

17 Sep 2015 19:03 1638 22
  • Level 6  
    Witam mam pytanie czy do tej centralki w opel corsa b jest możliwe podłączenie automatyczne podnoszenie szyb po zamknięciu z pilota może ktoś pomoże???

E-17-3
    PC81.2M
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Level 6  
    Witam nie chcę nic dodatkowego dokładać jak zamknę auto z pilota na tej centralce to z jednego przewodu wychodzi prąd 11.78v i utrzymuje się przez 30 sek.
  • Level 40  
    Tylko do sterowania samych szyb musiałby być dodatkowy sterownik bo z tego co kojarzę w Corsie B są zwykłe silniki bez automatów, a jak dasz im przez 30 sekund sygnał żeby się domknęły pomimo tego iż już są w górze to dość szybko je zajedziesz pomimo zabezpieczeń termicznych.
  • LegrandLegrand
  • Level 6  
    Witam a możesz powiedzieć z czego taki sterownik można zdemontować???
    albo jak takie coś samemu zrobić

Dodano po 6 [minuty]:

Podnoszenie szyb jest po kluczyku jak nie przekręcę kluczyka to nie podniesie
    ale za to jak przytrzymam podnoszenie to same idą do góry i w miedzy czasie wyciągnę kluczyk to idą do końca same tak samo jest w dół
  • Level 40  
    Czyli jednak masz automaty do szyb. Tylko pytanie jeszcze czy na przykład jak przytrzymasz kluczyk w drzwiach na zamykanie to szyby się domkną. Jesli tak to poszukaj tematow "domykanie szyb opel". Jeśli nie to w takim razie musiał byś podpisać sygnał z przewodu do siłownika na którym pojawia się +12 przy zamykaniu, poprzez diody prostownicze do przewodów przy przyciskach szyb odpowiedzialnych za podnoszenie. Tylko pamiętaj że za każdym razem jak zamkniesz samochód to domknie ci szyby.
  • Level 6  
    Witam jak trzymam kluczyk na zamykanie to się szyby nie domkną

Dodano po 1 [minuty]:

Jakie te diody mają być???????????
  • Level 6  
    Ok dziękuję za info jutro będę podłączał i napisze czy to Pana podpowiedzi mi pomogły
    i cze działa z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Level 6  
    Witam i jest problem podłączyłem na krótko dziś i powiem że jak sprawdzałem przed podłączeniem to dawało prąd po zamknięciu auta ale potem podłączyłem kabel do włącznika szyb tam gdzie jest plus jak szyby idą do góry i nie podnoszą w ogóle i nie podaje teraz prądu z centralnego zamka nie wiem co się stało podłączyłem tak jak Pan pisał przez diodę prostowniczą i nic nie wiem co mogę zrobić teraz jak ma Pan jakieś dla mnie rozwiązanie to bardzo bym prosił o poradę dziękuję
  • Level 6  
    Działa centralny ale bez tego podnoszenia szyb prąd się nie pokazuje na tym kablu co był prąd po zamknięciu auta a teraz nie na
  • Level 6  
    Kolor zielony pierwszy kabel od strony prawej
  • Level 6  
    Witam.W mojej centralce kable są kolorów
    Od prawej:
    ZIELONY,
    BRĄZOWY- kierunkowskazy,
    BRĄZOWY- kierunkowskazy,
    Różowy,
    CZERWONY,
    CZERWONY z czarnym paskiem,
    CZARNY,
    ŻÓŁTY,
    BIAŁY z czarnym paskiem,
    POMARAŃCZOWY z czarnym paskiem,
    ŻÓŁTY,
    BIAŁY,
    POMARAŃCZOWY.

Pomarańczowe są do (minus)
    czarny (minus)
    żółty x2 i czerwony (plus)
    białe na zamykanie auta czyli podsiłowniki

różowy,zielony,czerwony z paskiem(nie podłączone)

E-17-3
    PC81.2MM
  • Moderator of Cars
    To nie jest w ogóle oryginalna centralka. Więc ktoś ma zgadywać co za chińszczyznę masz tam zamontowaną?
    tomekeszu wrote:
    E-17-3
    PC81.2MM

Te oznaczenia nic nie mówią.
  • Level 6  
    Witam mam problem z wysłaniem zdjęcia, jestem tu nowy i nie wiem jak je wysłać. Mam porobione zdjęcia centralki i mogę je wysłać na e-mail.

Dodano po 8 [minuty]:

Zamek w drzwiach już był z kluczyka dołożyłem mu tylko sterownik żeby z pilota zamykać nic innego nie dokladalem
  • Level 6  
    Te oznaczenia spisalem z płytki co jest w środku w tym sterowniku centralki nic tam nie ma innego po jakimś numerem na tym sterowniku

Dodano po 3 [minuty]:

Taki numer jest tylko na tym sterowniku 0811841