Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

corsa b - centralny zamek, podłączenie domykania szyb

17 Wrz 2015 19:03 1419 22
  • Poziom 5  
    Witam mam pytanie czy do tej centralki w opel corsa b jest możliwe podłączenie automatyczne podnoszenie szyb po zamknięciu z pilota może ktoś pomoże???

E-17-3
    PC81.2M
  • Poziom 5  
    Witam nie chcę nic dodatkowego dokładać jak zamknę auto z pilota na tej centralce to z jednego przewodu wychodzi prąd 11.78v i utrzymuje się przez 30 sek.
  • Warunkowo odblokowany
    Tylko do sterowania samych szyb musiałby być dodatkowy sterownik bo z tego co kojarzę w Corsie B są zwykłe silniki bez automatów, a jak dasz im przez 30 sekund sygnał żeby się domknęły pomimo tego iż już są w górze to dość szybko je zajedziesz pomimo zabezpieczeń termicznych.
  • Poziom 5  
    Witam a możesz powiedzieć z czego taki sterownik można zdemontować???
    albo jak takie coś samemu zrobić

Dodano po 6 [minuty]:

Podnoszenie szyb jest po kluczyku jak nie przekręcę kluczyka to nie podniesie
    ale za to jak przytrzymam podnoszenie to same idą do góry i w miedzy czasie wyciągnę kluczyk to idą do końca same tak samo jest w dół
  • Warunkowo odblokowany
    Czyli jednak masz automaty do szyb. Tylko pytanie jeszcze czy na przykład jak przytrzymasz kluczyk w drzwiach na zamykanie to szyby się domkną. Jesli tak to poszukaj tematow "domykanie szyb opel". Jeśli nie to w takim razie musiał byś podpisać sygnał z przewodu do siłownika na którym pojawia się +12 przy zamykaniu, poprzez diody prostownicze do przewodów przy przyciskach szyb odpowiedzialnych za podnoszenie. Tylko pamiętaj że za każdym razem jak zamkniesz samochód to domknie ci szyby.
  • Poziom 5  
    Witam jak trzymam kluczyk na zamykanie to się szyby nie domkną

Dodano po 1 [minuty]:

Jakie te diody mają być???????????
  • Poziom 5  
    Ok dziękuję za info jutro będę podłączał i napisze czy to Pana podpowiedzi mi pomogły
    i cze działa z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Witam i jest problem podłączyłem na krótko dziś i powiem że jak sprawdzałem przed podłączeniem to dawało prąd po zamknięciu auta ale potem podłączyłem kabel do włącznika szyb tam gdzie jest plus jak szyby idą do góry i nie podnoszą w ogóle i nie podaje teraz prądu z centralnego zamka nie wiem co się stało podłączyłem tak jak Pan pisał przez diodę prostowniczą i nic nie wiem co mogę zrobić teraz jak ma Pan jakieś dla mnie rozwiązanie to bardzo bym prosił o poradę dziękuję
  • Poziom 5  
    Działa centralny ale bez tego podnoszenia szyb prąd się nie pokazuje na tym kablu co był prąd po zamknięciu auta a teraz nie na
  • Poziom 5  
    Kolor zielony pierwszy kabel od strony prawej
  • Poziom 5  
    Witam.W mojej centralce kable są kolorów
    Od prawej:
    ZIELONY,
    BRĄZOWY- kierunkowskazy,
    BRĄZOWY- kierunkowskazy,
    Różowy,
    CZERWONY,
    CZERWONY z czarnym paskiem,
    CZARNY,
    ŻÓŁTY,
    BIAŁY z czarnym paskiem,
    POMARAŃCZOWY z czarnym paskiem,
    ŻÓŁTY,
    BIAŁY,
    POMARAŃCZOWY.

Pomarańczowe są do (minus)
    czarny (minus)
    żółty x2 i czerwony (plus)
    białe na zamykanie auta czyli podsiłowniki

różowy,zielony,czerwony z paskiem(nie podłączone)

E-17-3
    PC81.2MM
  • Moderator Samochody
    To nie jest w ogóle oryginalna centralka. Więc ktoś ma zgadywać co za chińszczyznę masz tam zamontowaną?
    tomekeszu napisał:
    E-17-3
    PC81.2MM

Te oznaczenia nic nie mówią.
  • Poziom 5  
    Witam mam problem z wysłaniem zdjęcia, jestem tu nowy i nie wiem jak je wysłać. Mam porobione zdjęcia centralki i mogę je wysłać na e-mail.

Dodano po 8 [minuty]:

Zamek w drzwiach już był z kluczyka dołożyłem mu tylko sterownik żeby z pilota zamykać nic innego nie dokladalem
  • Warunkowo odblokowany
    Podaj nazwę tego sterownika co dołożyłeś. Ewentualnie podłącz tak jak ci opisywałem co do oryginalnego sterownika centralki który znajduje się w prawym słupku przy nogach pasażera.
  • Poziom 5  
    Te oznaczenia spisalem z płytki co jest w środku w tym sterowniku centralki nic tam nie ma innego po jakimś numerem na tym sterowniku

Dodano po 3 [minuty]:

Taki numer jest tylko na tym sterowniku 0811841