Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działają trzy głośniki. Czy jest opcja by je naprawić?

Shadow22 17 Wrz 2015 20:18 510 7
  • #1 17 Wrz 2015 20:18
    Shadow22
    Poziom 5  

Witam,
    znalazłem na strychu starą wieże/kino domowe (5 głośników, subwoofer i odtwarzacz). Co i jak to nie wiedziałem jak napisać to po prostu nagrałem 2minutowy filmik pokazujący co i jak. Tutaj link ----> https://youtu.be/eZO__u-L1DA

Model odtwarzacza - Sony HCD SB200

Wielkie dzięki za pomoc,
    Pozdrawiam ;)

0 7
  • Pomocny post
    #2 17 Wrz 2015 20:44
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Pobieżnie to zobaczyłem. Nie mam czasu i padam na twarz.
    Widzę że próbowałeś odtworzyć muzykę. Muzyka zapisana jest w formacie stereo, więc grać będą tylko fronty.

0
  • #3 18 Wrz 2015 01:01
    DjMapet
    Poziom 42  

Głośniki najpewniej są sprawne.
    Poczytaj sobie o zasadach pracy/działania zestawu kina domowego.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Wrz 2015 12:23
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Żeby grały wszystkie głośniki sprzęt musiałby mieć dekoder DOLBY PRO-LOGIC - który w sposób sztuczny wytwarza dodatkowe kanały do głośników centralnego i tylnych z sygnału kanałów frontowych.
    Bez tego - nie da się.
    Odtwarzacz DVD działa? Jak tak, można spróbować czy będzie wtedy grać na wszystkich - oczywiście o ile płyta ma dźwięk w odpowiednim formacie.
    To głośniejsze buczenie występuje, tylko gdy masz podłączone wejście z komputera?
    Pewnie tak i gdy wypniesz kabel we wszystkich głośnikach będzie mniej więcej tak samo.

0
  • Pomocny post
    #5 18 Wrz 2015 23:54
    Szewc Amarantowy
    Poziom 15  

Możesz też po prostu pozamieniać głośniki na wyjściu wzmacniacza. Wtedy sprawdzisz, czy faktycznie te 3 nie działają, bo nie działają, czy tylko nie ma sygnału doprowadzonego do nich.

0
  • #6 20 Wrz 2015 10:34
    Shadow22
    Poziom 5  

Całkiem sprytne. Zamieniłem już wiem, że działają. Czy jest sposób, by na poziomie tego odtwarzacza coś zmienić, aby przekazywał dźwięk na te tylnie. Z płyty nie do końca mi się uśmiecha odtwarzać. Ale ten odtwarzacz dvd działa ;) Może coś zlutować, może coś urwać XD, a może wgl pilotem (jak go gdzieś znajde) da się w ustawieniach coś zmienić

0
  • Pomocny post
    #7 20 Wrz 2015 11:20
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

398216 Usunięty napisał:
    DOLBY PRO-LOGIC
    Jeżeli nie masz tego dekodera, to będą grały tylko fronty. Co byś nie zrobił.
    Na pełnym zestawie możesz słuchać tylko dźwięku zapisanego w systemie 5.1. Czyli koncerty, filmy.

0
  • #8 21 Wrz 2015 15:23
    Shadow22
    Poziom 5  

No dobra, to dzięki za pomoc.

Pozdrawiam ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo