Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon Cupra R 1M - Nierównomierne stukanie z przodu samochodu

17 Wrz 2015 20:25 1362 5
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam taki problem, że podczas jazdy na równej nawierzchni słyszę nierównomierne stuki dochodzące z przodu auta. Hałas nie jest związany z prędkością samochodu, ani z przejeżdżaniem przez nierówności- ot tak sobie popukuje (raz puknie pojedynczo, drugi raz kilka puknięć pod rząd i tak cały czas). Stukanie jest na tyle ciche, że słychać to tylko na równej drodze, ale wystarczająco silne, aby wyczuć je na pedałach i na tyłku, siedząc w fotelu :wink: Stuka podczas jazdy i na biegu i na luzie. Na pewno nie jest to odgłos obijania się jakiejś plastikowej osłony.

W przednim zawieszeniu wymienione wszystkie tuleje, sworznie wahaczy, końcówki drążków. Niewymieniony jest tylko prawy łącznik stabilizatora. Koła dokręcone prawidłowo. Wiem, że mam lekko krzywe tarcze, bo przy hamowaniu kierownica minimalnie wibruje, ale czy to może być problemem (np. stukające klocki)?

Czy ktoś z Was spotkał się z podobną przypadłością?
    Samochód to Seat Leon Cupra R 1M z 2003 roku.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    Przeguby do sprawdzenia, ciężko będzie namierzyć który.
  • Poziom 10  
    Wiem, że lewy, zewnętrzny przegub mam uszkodzony, ponieważ jeździłem nie wiedząc, że mam pękniętą osłonę gumową. Osłonę wymieniłem, ale przegub terkocze przy cofaniu ze skręconymi kołami. Poza tym ma luzy. Czyli, że to może być to, tak?
  • Poziom 17  
    Tak to przegub do wymiany.
  • Poziom 10  
    Najprawdopodobniej przyczyną stukania jest coś innego, a mianowicie zużyta poduszka prawego, przedniego amortyzatora.
  • Admin grupy Samochody
    Davidzior napisał:
    W przednim zawieszeniu wymienione wszystkie tuleje, sworznie wahaczy, końcówki drążków. Niewymieniony jest tylko prawy łącznik stabilizatora.
    Davidzior napisał:
    Najprawdopodobniej przyczyną stukania jest coś innego, a mianowicie zużyta poduszka prawego, przedniego amortyzatora.

Czyli nie wszystko wymienione.