Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

arduino,wyświetlacz,czujnik i diody

LED13 17 Sep 2015 20:52 1008 4
    LED13
    Level 7  
    Witam
    Mam takie pytanie.Jak napisać program dla arduino w ktorym jedna rzecz działa dzieki drugiej.Konkretnie to chodzi o czujnik odległości, wyświetlacz i 3 diody Led.
    Gdy czujnik wskaże <20cm to na wyświetlaczu pojawi się wynik pomiaru i zapali się dioda zielona.Gdy 20-30cm to żółta się zapali i wynik oraz >30cm to czerwona i wynik.No nie wiem może to wydawać się łatwe ale ja nie mam już pomysłów.
    Wykorzystuje:
    -arduino uno r3
    -Ultradźwiękowy czujnik odległości HC-SR04 2-200 cm
    -3 diody led (czerwona, zielona, żółta)
    -wyświetlacz alfanumeryczna 2*16

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.Jeśli by można to proszę o wyjaśnienie krok po kroku.
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    Samuraj
    Level 35  
    Ale w czym problem. Bo jak na tę chwilę widzę tylko jakiś zarys projektu. Może trochę własnej inwencji, kawałek kodu, schemat, cokolwiek. Bo jak na tę chwilę to wygląda tak - ja chce tak i tak a wy mi tu napiszcie i narysujcie. Tak to nie działa.
    emarcus
    Level 38  
    LED13 wrote:
    Witam
    Mam takie pytanie.Jak napisać program dla arduino w ktorym.............

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.Jeśli by można to proszę o wyjaśnienie krok po kroku.

Na pocztek zainteresuj się tym przykładem na dwie diody.
    http://www.instructables.com/id/Simple-Arduino-and-HC-SR04-Example/
    Gdy już opanujesz koncept z przykładu, to z łatwością dołożysz trzecią diodę.
    Wyświetlenie wyniku na LCD, opracujesz w innym projekcie.

e marcus
    pawel0414
    Level 20  
    Potrzebne biblioteki znajdziesz w arduino a resztę można pobrać z internetu. Obsługa wyświetlacza jest banalna. Skorzystaj z biblioteki liquid crystal :)
    LED13
    Level 7  
    Problem rozwiązałem sam.Narazie bez wyświetlacza ale to już będzie łatwiejsze.