Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna III 2.0 DCI - Schemat przedniego oświetlenia.

17 Wrz 2015 21:32 1587 4
  • Poziom 7  
    Potrzebuję schemat przedniej lampy do podłączenia modułu świateł dziennych. Nie wiem dlaczego, ale nie mogę znaleźć plusa od "długich".
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 43  
    A po co plus długich do dziennych???
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 7  
    Chcę zamontować moduł 30% mocy długich jako dzienne. Tylko nie wiem czy to wykonalne w tym samochodzie.
  • Poziom 43  
    Wykonalne tylko odetnij kabel długich przekaźnikiem żeby te 30% nie wracało do UPC bo elektronika może zgłupieć i będą problemy.
    Weź probówkę, kolega (albo koleżanka) niech trzyma manetkę w pozycji błyskania długimi i szukaj kabla pod prądem we wtyczce lampy, prościej się nie da.
  • Poziom 8  
    milejow napisał:
    Wykonalne tylko odetnij kabel długich przekaźnikiem żeby te 30% nie wracało do UPC bo elektronika może zgłupieć i będą problemy.
    Weź probówkę, kolega (albo koleżanka) niech trzyma manetkę w pozycji błyskania długimi i szukaj kabla pod prądem we wtyczce lampy, prościej się nie da.

Chodzi o Lagunę 3 2008.
    Milejow mam taki moduł https://allegro.pl/oferta/modul-swiatel-dziennych-drl-swiatla-dzienne-usb-6922489415
    i mam z nim taki problem. Z podłączeniem nie mam problemu jednak chcę używać świateł mijania jako do jazdy dziennej, a nie drogowych. Gdy podłączę tak jak na schemacie (fioletowy przewód) do mijania to wszystko działa poprawnie tylko przy "gaszeniu" wyskakuje mi błąd na wyświetlaczu "sprawdź kolumnę kierowniczą", natomiast gdy podłączę (fioletowy przewód) do drogowych problemu nie ma.

Ewidentnie problemem jest tu podłączenie świateł mijania jako do jazdy dziennej gdy dostają + z modułu i "świecą" powoduje to błąd.
    Nie mam za dużej wiedzy, jednak myślę, że gdyby zastosować diodę jednokierunkową na przewodzie światło mijania --- wpięcie + z modułu --- dioda jednokierunkowa to zasilanie + z modułu podawane (fioletowym przewodem) na przewód do lamp nie "cofało" by się do komputera i powodowało błędu?

Czy dobrze myślę, ma ktoś wiedzę czy to się sprawdzi, proszę mnie poprawić...
    Renault Laguna III 2.0 DCI - Schemat przedniego oświetlenia.