Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmaciacz LTE - opinie o działaniu

sebapulawy 24 Oct 2015 21:57 37251 37
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    "Stety" mamy wolny rynek a to co jest na nim sprzedawane nie podlega prawie żadnej kontroli, przynajmniej w tej branży.
    ReniferKaribu
    Level 12  
    Dyskusja już archiwalna, ale krewni na wsi mają jakiś prosty wzmacniacz gsm w domu i działa. Fakt, że tylko w dwóch pomieszczeniach na parterze(piętrówka) kupili na mały obszar, ale mogą korzystać z komórek, a tak nie było nawet na zewnątrz i nadal nie ma na zewnątrz, tylko gdzies 4 metry wyżej. Co ciekawe to niby na gsm 900, a działa i LTE. Normalnie czytałem strony na smartfonie. Kiedyś nie było nawet zasięgu smartfona, jakiejkolwiek sieci. Ludzie z miast nie zdają sobie sprawy jak trudno żyć nie mogąc nawet zadzwonić z komórki. Operatorzy mają to gdzieś, byle płacić. OK, przesada, gdy ktoś montuje z zasięgiem na 5000 tys. Tyle z refleksji. Sam mam problemy z zasięgiem, ale net z kabla częściowo ratuje sprawę. GSM działa coraz gorzej z roku na rok

Moderated By jimasek:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

matek451
    Level 43  
    Tylko ci krewni przy okazji zakłócają tym szajsem działanie stacji bazowej operatora i u sąsiadów jest dzieki nim jeszcze gorzej. A masakra gdy działa kilka takich nielegalnych repeaterów w okolicy. Typowo polskie podejście. Oczywiście nie masz racji bo operatorzy w Polsce muszą się zmagać z najniższymi normami promieniowania w Europie, np. kilkanaście razy mniejszymi niż w Niemczech. Z tego tytułu muszą budować gęstą siatkę stacji bazowych i ponosić duże koszty. Na dodatek ci ludzie na wsiach, którzy narzekają na brak zasięgu masowo protestują przeciw budowie nowych BTS-ów. Operatorzy nie mają gdzieś dziur zasięgowych, ponieśli duże wydatki na pasma , zbudowali jedne z najlepszych sieci GSM w Europie jednak pewnych barier nie pokonają.. Ci Janusze, którzy masowo protestują przeciw BTS-om nie mają żadnych oporów w użytkowaniu tych szajs -repeaterów i jakoś im nie przeszkadza że sieją im pod dachem z wielką mocą. Taka jest prawda o problemach z zasięgiem i repeaterach GSM. Urządzenia są nielegalne ich użytkowanie karalne a na Januszach najlepsze interesy robią handlarze tym złomem. Nie ma żadnych przesłanek aby popierać takie działanie a za użytkowanie takiego sprzętu należy bezwzględnie karać. Przekonało się o tym już wielu. Mam nadzieję ze i twoi krewni, gdy znajdzie ktoś w okolicy kto zgłosi zakłócenia operatorowi a ten zleci kontrolę UKE.
    ReniferKaribu
    Level 12  
    Pisałem wyraźnie. Zero zasięgu i tak u każdego, każdej sieci. Z kabla też nie mieli telefonu. Ludzie nie montują dla kaprysu. U innych podobnie. Nikt nikomu nic nie psuje. Wielu tak ma. Nikt nie miał wzmacniaczy i zero sieci było. Teraz mają i jest pełna liczba kresek w telefonie u wszystkich sąsiadów. Idę na piętro i oczywiście nie ma nic. Zasięg max do jednego pokoju. Teraz mogli podłączyć net z plusa. oczywiście z anteny plus router przy kompie. Parę lat net był możliwy tylko z podziału słabego łącza od sąsiada, który miał z kabla. Stworzyli własną sieć, ale słabą. Zero zakłóceń u innych. Tylko trzeba mieć taki słaby zasieg wzmacniacza jak u nich.

Dodano po 9 [minuty]:

Co mają zrobić ludzie, którzy potrzebują choćby telefonu, a operatorzy dają słabe moce. Tak!!!!! Wiem jak to działa. Celowo zaniża sie moc stacji nadawczych. Oszczędności. W woj dolnoślaskim, wielkopolsce, łódzkiem takie numery. Po protestach podnieśli moce i częściowo się poprawiło. Nie ma co bronić operatorów. W każdym salonie mówią...założyć wzmacniacz, tylko do danych metrów, nawet mniej.

Dodano po 7 [minuty]:

Pan jest z Łodzi i tego nie rozumie. W mieście to człowiek nie widzi problemu. Znam to. Tylko...ludzie nie mieszkają tylko w miastach. Więcej...w mieście też są dziury. Operatorzy niech sami wzmacniają sygnał. Opowieści o inwestycjach operatorów w infrastrukturę to żarty. Rozmawiam z technikami, śmieją się z tych bajek. Kable lat 30. Rzeczywistość jest inna niż mapki zasięgu.

Dodano po 6 [minuty]:

I wypada nie straszyć prawem. To stosują prawnicy jakich znam. Sędziowie, prokuratorzy. Nie ma problemu przy dobrym sprzęcie, antenie kierunkowej i rozsądnym ustawieniu. U nich działa to już 3 lata i jest OK. U siebie mam zasięg, choć ginie. U nich telefony się rozładowywały .

Dodano po 3 [minuty]:

Pora wystąpić o zmianę tych chorych przepisów. Ustalić normę na wzmacniacz na metry domu i tyle.
    matek451
    Level 43  
    Wypisujesz bzdury, które aż żal czytać. Nie masz zielonego pojęcia jak działa sieć komórkowa i jaki maja wpływ na jej działanie takie repeatery GSM. To są pasma licencjonowane za które operatorzy płaca koncesje idące w miliardy złotych i tylko oni maja prawo uzywać na nich urządzeń nadawczo odbiorczych. Użytkownik może używać tylko urządzeń klienckich czyli telefony, modemu, routery Sieć jest odpowiednio skonfigurowana, wzmacniacze sygnału zaburzają jej pracę. Brak zasięgu i nieprawidłowa praca sieci to efekt stosowania tych urządzeń. A to co napisałeś o zmniejszaniu mocy nadawczych przez operatorów to są mega bzdury. Jest akurat odwrotnie. To regulują przepisy, na które nie mają wpływu. Od lat postulują zwiększenie norm PEM do tych europejskich czyli kilkanaście razy większych. Gdybyś miał pojęcie o technologii radiowej to nie pisałbyś tych bzdur. Jakie oszczędności ? Niskie moce wymagają budowy gęstszej sieci BTS a zatem podnosi to koszty operatorów, kazdy BTS to miliony złotych. Operator nie podniesie mocy bo ta jest kontrolowana. Ci ludzie to protestują ale przeciw BTS-om . Wiesz ile stacji bazowych posiadają operatorzy i ile ich stawiają co roku? Nie pisz bzdur o jakiś technikach. Jesteś zielony w tym temacie, widziałeś chociaż wykazy UKE dotyczące pozwoleń na BTS-y? Jakie kable, wiesz chociaż jak działa sieć komórkowa, z jakich technologii korzysta, co to jest sieć szkieletowa, dosył do BTS-a? Powtarzasz obiegowe opinie , powielasz nieprawdy bez podstawowej wiedzy w temacie GSM. Nie pisz że w salonach operatora polecają wzmacniacze GSM bo to kolejne kłamstwo w twoich ustach. Są legalne sposoby aby mieć w domu telefon komórkowy i dobry zasięg bez stosowania nielegalnych urządzeń. Nie namawiaj do łamania prawa, ja nie straszę . Jak ci prawo nie odpowiada to je zmień. Jak chcesz stosować własne urządzenia nadawczo-odbiorcze w pasmach licencjonowanych to zapłać te setki milionów za koncesje. W ostatniej aukcji UKE na LTE900 i LTE2600 do budżetu operatorzy zapłacili ponad 9 mld zł. Nie płacisz a chcesz ustanawiać prawo, normy itp, itd. Rynek telekomunikacyjny w Polsce działa bardzo dobrze, niskie ceny a zasięg ogranicza norma PEM i masowe protesty mieszkańców. W Warszawie na jednym z osiedli P4 musiał zdemontować na skutek protestów mieszkańców kilka stacji bazowych. Podobnie jest na wsiach http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=68769 Zapanowała nowa moda, tacy ludzie jak twoi sąsiedzi masowo protestują jak operator chce postawić maszt. Nie mają zielonego pojęcia o polu magnetycznym, falach radiowych, fizyce ale są przeciw chociaż za zasięgiem biegają po podwórku. Jaka to dziura zasięgowa gdzie nie dociera żaden operator, pochwal się tą lokalizacją, to co napisałeś jest tak mało wiarygodne ze każdy kto zna temat może się tylko pośmiać. Jesli chcesz się dowiedzieć ile stacji bazowych zamierzaja wybudować operatorzy to zajrzyj na http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/ Zamierzenie budowlane- kategoria obiektu XXIX http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wyniki/?docum...st=80&invest_purpose=0&organ_region=0&org=all Posługuj się konkretami, wiedzą a nie obiegowymi, zasłyszanymi plotkami.
    ReniferKaribu
    Level 12  
    Najprościej wyśmiać, typowe. Mam pojęcie. Wiem jak to działa. O kablach piszę w temacie internetu z kabla. To chyba jasne. Na wsiach masz 30 letnie kable na drewnianych słupach. Tak, łódzkie w którym jesteś również i to sytuacja z łódzkiego, 80 km od Łodzi.
    W ostateczności technik ciągnie nowy przewód ze słupa do domu. reszta i tak stara, przepustowość się nie poprawia. Nie pisze bzdur. Ciebie drażni prawda, że w terenie operatorzy nic nie robią. Widać mało wiesz, skoro nie znasz tematu. Cyrki w Oleśnicy np, dolnośląskie to były z tego powodu. Żadne wzmacniacze.
    A po co ci lokalizacja? Na papierze to u nich jest. Tylko od zawsze nie ma zasięgu na zewnątrz, nie mówiąc o domu. Nawet nikt nie słyszał wtedy o wzmacniaczach. Choć idzie linia to nie chcieli podłączyć po kablu, radiowy nie istniał. Podłączyli sobie z naprzeciwka, od sąsiada radiowo, tyle co przejrzeć net. To teraz pojawiło się z Plusa pod net. Do nadajnika mają kilka km.
    Nie mam interesu by tu coś promować. Zwykła refleksja, ale to ty piszesz jak człowiek broniący przegranej sprawy. Nie ma możliwości mieć stałego łącza z Orange, a chcieli. To mają wracając do domu z pracy, szkoły nie mieć zasięgu?
    Tak. w salonach w łódzkim mówią wprost. "Nic się nie zrobi, jedynie jakiś wzmacniacz, ale my tego nie mamy"
    Jedź człowieku do powiatów zduński, łaski, sieradzki, ba..kawałek za Pabianice.
    Jestem u nich naście razy w roku i widzę problemy. Rozwiązania nie widać.

Dodano po 18 [minuty]:

To nie plotki. Jestem tam i zero zasięgu. Nie namawiam do łamania prawa. Akurat mnie to nie interesuje osobiście. Poza tym znam się na prawie dość dobrze. Muszę ten zabawny dialog opowiedzieć krewnemu prokuratorowi. Wyśmieje twoje podejście, sam miał wzmacniacz i go to nie obchodziło. Teraz poprawili mu zasięg i zdemontował, bo po co trzymać kolejną antenę, gdy coś działa bez.
    Zastanów się człowieku nad tym co piszesz. Jak ktoś nie ma jednej kreski na telefonie na zewnątrz to nie będzie wchodził na dach by coś łapać.
    Aha, pewnie też wyśmiejesz. Czasami pomaga ciut wymiana starszej karty SIM na nową LTE. Ostatnio tak zrobiłem z jednym telefonem i lepiej trzyma GSM. Nigdzie tego nie wyczytasz. Tajemna wiedza od człowieka zajmującego się telefonią i komputerami, informatyk. Generalnie ma poprawić net, a wpływa na trzymanie sygnału gsm.
    I nie pisz ciągle, że tacy znajomi jak twoi itd. protestują. Nonsensy. Kolejna uogólniająca opinia. Większość chce poprawy odbioru, nie w głowie im protesty.
    Znam Łódż, Wiele lat mieszkałem i potwierdzasz tylko opinię, że fachowców w Łodzi brak.

Dodano po 26 [minuty]:

I kończąc. Opowiadasz swoje prawdy, z którymi mogę się nawet w części zgodzić, przecież rozumiem o czym piszesz, a nie podajesz wyjścia z sytuacji, gdy na zewnątrz sygnału brak, przynajmniej na poziomie 2 metrów. To co mogą sobie zamontować ludzie, aby wzmocnić sygnał GSM czyli mieć telefon komórkowy? Na zewnątrz trudno, może kiedyś się poprawi.
    Przypominam, że ostatnio stało się możliwe podłączenie anteny i routera do internetu poprzez Plusa. Także temat internetu wreszcie jakoś rozwiązany.
    Podaj rozwiązanie jak ściągnąć sygnał na telefon do domu. Piętrówka z bloków. Lokalizacja niepotrzebna. Do najbliższego BTS około 8 km, kolejny 11 km. Stąd i taka jakość, a raczej jej brak. Tam przy 5 km jest problem. Nie rozumiem nerwów, gdy ktoś pyta, chcąc pomóc innej osobie. Zasięg w jednym pokoju poprzez wzmacniacz to też półśrodek, gdy wszystkie komórki muszą być w jednym miejscu.
    Nikt tu nie jest niczyim wrogiem, ale nie trzeba robić z ludzi kogoś kim nie są. Ty znasz się na pewnej tematyce, a rozmowa dotyczy sytuacji życiowej. Jest problem i szuka się rozwiązania. Jak router orange funbox 2.0 jest śmieciem to go sąsiad wymienił na kolejny..taki sam, w ramach umowy. Przynajmniej ten się mniej grzeje. Rozwiązał problem...do następnego razu.
    matek451
    Level 43  
    Twój poziom jest żenujący zabierasz głos w sprawie technologii GSM, o której masz zerowa wiedzę. Mieszasz brak dostępu kablowego na wsiach z technologią bezprzewodową. Dostęp do internetu z usługami głosowymi. Ja na ten temat wiem wiele i moja tutaj ludziom od dawna. Ja nie mam swoich prawd tylko potrzebna w temacie więdzę. Tutaj ludzie nie w takich miejscach zyskali dzięki moim poradom dostęp do internetu czy rozmów głosowych i nie musieli łamać prawa jak ten twój prokurator. Twoje domorosłe przepisy z wymianą SIM w celu poprawy sygnału to bajki, podobnie jak jakaś wiedzą tajemna domorosłego "specjalisty". Insynuujesz brak inwestycji operatorów, opierasz się na plotkach a nie dokumentach, rzetelnej wiedzy itp, itd. W województwie łódzkim operatorzy zapewnia zasięg usług głosowych GSM na zewnątrz. Nie pisz tych bzdetów że ostatnio dotarł internet z Plusa dzięki antenie bo takie możliwości są u innych operatorów i w Plusie od dawna , 8km od BTS-a to nie jest żaden problem. Przechodząc do meritum poczytaj co ro jest telefonia VoIP, bramka GSM w routerze, VoWIFi( WiFi Calling). Jesli nie mają w domu zasięgu telefonu to kupują najprostszy router LTE/3G z wbudowana bramką VoiP, GSM i WiFi. Do routera montują antenę zewnętrzną i ustawiają na konkretny BTS operatora, do wejścia RJ11 w routerze podpinają telefon stacjonarny z bezprzewodową słuchawką. W routerze karta głosowa operatora i mogą wykonywać połączenia z bramki GSM a jeśli na karcie jest pakiet internetowy korzystać z internetu. Jeśli chcą korzystać tylko z taryfy data to kupują numer u operatora VoIP i korzystają z telefonu internetowego. Ostatnia opcja to telefon komórkowy z obsługą WoWifi , który łaczy się po WiFi i z routerem i można prowadzić rozmowy. Legalnie bez narażania się na kary i zakłócania sieci GSM. Szczegóły , sprzęt, anteny i jak to zrobić w moich postach. Sam mam, korzystam. Nigdy nie miałem i ne mam dostepu do kabla i internetu po nim, brak u mnie nawet Neostrady 1Mb/s. Korzystam od początku z GSM, dzieki wiedzy, sprzetowi nie musiałem nigdy montować nielegalnego wzmacniacza i to samo radzę innym. Opinie ludzi którzy nie maja pojęcia o temacie i tylko potrafią psioczyć na operatorów, brak zasięgu itp są bez znaczenia. Liczą się fakty, liczby, dokumenty. Prawda jest zupełnie inna od tej tworzonej przez tłum. Operatorzy nie są idealni, mają problemy ale chcą zarabiać więc inwestują w sieć grube miliony. Liczba kart GSM w Polsce to prawie 60mln, czterej operatorzy walczą o klienta. Jedź zobacz jak to wygląda na zachodzie gdzie normy PEM są kilkanaście-kilkadziesiat razy większe niż w Polsce. To jest rzeczywistość, tak samo jak te protesty gawiedzi , która kładzie się na drogach gdy operator legalnie chce zbudować BTS. Oczywiście nie wszędzie dotrze z zasięgiem bo w głuszy jest to ekonomicznie nieopłacalne. Są tez problemy za terenach przygranicznych, brak uzgodnień z sąsiadami na wschodzie a ci grzeją swoje GSM ile fabryka dała. Problemy należy rozwiązywać legalnie a nie łamać prawo i zakłócać sieć GSM. Niestety ty stosujesz zasadę wolnoć Tomku w swoim domku. nie uzyłeś zadnego rzeczowego argumentu, nie podałeś lokalizacji gdzie rzekomo nie dociera żaden operator. Ja tereny województwa łódzkiego znam. na tym forum było wielu którzy nie mieli dostępu do internetu mobilnego czy GSM. Podali potrzebne dane, posłuchali porad , zastosowali się do nich i teraz nie żałuja. Nie stosują wzmacniaczy GSM, legalnie korzystają z anten zewnętrznych, które są urządzeniami pasywnymi. Nie musieli wydawać mega sum na chiński , nielegalny złom. Powtórzę jeszcze raz repeatery są zabronione, a ich używanie podlega karze. zakłócają pracę sieci GSM, która jest własnościa operatora i tylko on może w niej montować urządzenia nadawczo-odbiorcze. Chciałbyś aby ktoś nielegalnie, samowolnie korzystał z twojej sieci WiFi i używał urządzenia ją zakłócające bo sam nie ma zasięgu, kasy, itp? Ty namawiasz do tego w stosunku do operatora. Nie tędy droga. A na wykaz inwestycji operatorów nawet nie zajrzałeś, nie mówiąc o pozwoleniach UKE, mapach btsearch.pl . To jest konkretna wiedza, która daje obraz sieci GSM w Polsce i jej rozwoju w dobrym tempie. Protesty mieszkańców to nie żadne plotki a fakty ale ty się nimi nie posługujesz więc proszę http://belchatow.naszemiasto.pl/tag/osp-grocholice-maszt.html szukać dalej?
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Temat zamykam bo kolega @edward07 przekroczył punkt 3.1.19 plus duże niepotrzebne emocje. Tak jak pisał @matek451 samowolne zakładanie i używanie wzmacniaczy w pasmach GSM jest w Polsce nielegalne. Może robić to tylko operator danej sieci.
    http://gsmonline.pl/newsy/wzmacniacze-gsm-opinie-kary