Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron R15 5521 piszczy i brak obrazu

18 Wrz 2015 08:45 738 4
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam problem z laptopem a mianowicie, laptop działał normalnie włączyłem go i poszedłem zrobić sobie herbatę zanim się uruchomi, ale gdy wróciłem obraz był czarny i brak reakcji. Wyjąłem baterię i włożyłem jeszcze raz i próbowałem włączyć i zapala się lampka od powera i laptop piszczy pulsacyjnie jakieś 7 razy i na ekranie się nic nie pokazuje. Ktoś wie co może być przyczyną i jak to naprawić? Skoro laptop działał normalnie?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    Z doświadczenia: prawdopodobnie grafika do wymiany (pomimo, że z kodów wynika błąd procesora). Wygrzanie diagnostyczne GPU powinno dać odpowiedź - jeśli pojawi się obraz winny zlokalizowany.
  • Spec od komputerów
    Ibish napisał:
    Ktoś wie co może być przyczyną i jak to naprawić?

Płyta wymaga diagnostyki w warunkach serwisowych.
  • Poziom 16  
    Ibish, wrzuc w google ta usterke bo cos mi sie zdaje ze to wada fabryczna tego lapa. Pamietam ze jakis Dell mial problem z tym co ty masz tzn grafika.
  • Poziom 10  
    Właśnie okazuje się (z tego co czytałem) że w tym modelu jest spory problem z grafiką, za płytę główną na allegro trzeba dać koło 800zł, raczej się nie opyla lepiej kupić nowego laptopa, a procesor również jak grafika wlutowane na stałe. Koszt wymiany grafiki jakieś 400zł -350zł z roczną gwarancją.