Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PC-D440 - zacina się scaner

18 Wrz 2015 12:03 450 2
  • Poziom 33  
    Witam
    Kombajn Canon PC-D440 ogólnie sprawny, ale pewnie wymaga czyszczenia.
    Podczas kserowania nie spotkałem się z zacięciem, natomiast przy skanowaniu czasami zacina się przy około 30% procesu.
    Szukałem info na temat czyszczenia tych kombajnów i nie natknąłem się na żadne opisy. Kombajn ma pochodzenie niemieckie, w menu jest do wyboru język polski.
    Czy może on w Polsce występować pod inną nazwą ?
    Byłbym wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam

• Poziom 34  
    |Czy może on w Polsce występować pod inną nazwą?" - nie, to jest ogólna nazwa na rynek europejski.
    "przy skanowaniu czasami zacina się przy około 30% procesu"- a jesteś pewien że to wina skanera a nie komputera? Podłącz do innego kompa i spróbuj to samo zeskanować. Jeżeli komputer ma słaby procesor to ma prawo się przycinać. Istotne są również parametry skanowania: rozdzielczość, format , rozmiar itp.
    "Szukałem info na temat czyszczenia tych kombajnów" -co kolega ma na myśli? (szmata, pianka i czyścisz.)
  • Poziom 33  
    Witam
    Chyba nieprecyzyjnie opisałem problem.
    Co do komputera problem występował też na innych, typuję zacięcia typowo mechaniczne.
    Czyściłem już inne kombajny i moje pytanie zmierzało w kierunku rozkładania sprzętu, niektóre sprzęty wymagają określonej kolejności przy otwieraniu by nie urwać taśm od klawiatury, zatrzasków itd.
    Jeśli nie znajdę opisu to dam sobie radę, ale lubię się przyglądać manualom nim rozbiorę nieznany mi sprzęt.
    Dzięki za zainteresowanie.