Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LG GB7138A2XZ - Sterowanie agregatem

noel79 18 Wrz 2015 16:16 1299 1
  • #1 18 Wrz 2015 16:16
    noel79
    Poziom 21  

Witam . Lodów ja jak w temacie no Frost .Na początku w komorze lodówki zaczął się zbierać w dużych ilościach lód i lodówka zawieszała się na panelu sterowania .Świeciły się trzy wskaźniki temperatury z lodówki i zamrażarki .Wyłączenie zasilania i ponowne załączenie eliminowało problem który ponownie występował w rożnych odcinkach czasu . Rozebrałem lodówkę żeby sprawdzić grzałkę od od oszraniania ale grzałka jest ok jak i w lodówce i zamrażalniku. Posprawdzałem też płytę sterującą pod względem zimnych lutów. Po tej operacji zginęło mi sterowanie agregatem .Może któryś z kolegów wie jeszcze jakie są wartości termistorów stosowanych w tej lodówce i może ma ktoś schemat tej lodówki . Płyta sterująca ma oznaczenie EBR65250104. Agregat podpięty na krótko działa inne funkcje lodówki niby działają poprawnie . Panel przedni daje się zmieniać zawór 3-drożny też działa .Ile omów może mieć grzałka bo w serwisówce podają że 34-42 omy a u mnie jest 340 ale grzeją po podaniu napięcia . W komorze lodówki trochę słabiej się nagrzewa ale to tak może być bo jest mniejsza temperatura.

0 1
  • #2 03 Maj 2016 19:53
    noel79
    Poziom 21  

Wymieniłem płytę główną i usterka ustąpiła. Lodówka chodzi już bez problemu pod października. Temat zamykam.

0