Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II FL - opis pinów wtyczki ABS

18 Wrz 2015 16:55 1956 8
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie, przeszukałem forum ale nie znalazłem. Chodzi mi o opis pinów na kostce przy module abs w Lagunie II w wersji po liftingu bez ESP. Czy ktoś wie gdzie mozna znaleźć takowy opis ?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    padła mi pompa abs, a dokładnie silnik pompy, tylko nie wiem z jakiego powodu, program diagnostyczny pokazuje błąd elektryczny silnika pompy, dlatego chciałbym sprawdzić napięcie jakie idzie na pompę, czy jest prawidłowe.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 43  
    BYć może silnik się skończył, możesz na zewnątrz sprawdzić.
    Być może wiązki zgniły , ale to sprawdzisz organoleptycznie, grube przewody to zasilania i masy.

Dodano po 46 [sekundy]:

Ale ja bym się nie spuszczał nadaremnie po sprawdzeniu zasilań wymiana pompy te bez esp są tanie .
  • Poziom 9  
    Nie mam ESP, objawy sa typowe dla uszkodzonego silniczka, potwierdza to również CLIP, który pokazuje błąd df010 - obwód elektryczny pompy.
    Od ok. 2 miesięcy słychać było głośną pracę silniczka pompy, az stanął i wyrzuciło błąd abs. Jedyne co jeszcze może być to coś z napieciem na kablach, bezpieczniki są ok.
  • Poziom 9  
    jaka cena by była ?
    być może, że jeszcze powodem moze być sterownik, który nie przekazuje impulsu do silniczka, niemniej jednak na 99% problem leży w pompie lub w jej zasilaniu.
  • Poziom 9  
    problem rozwiazany, to była pompa. Po jej wyjeciu, rozmontowaniu wysypała się ogromna ilość soli.