Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna I - Czasem pali na 4 cylindry a czasem na 3

Sidiuss 18 Sep 2015 20:26 1587 2
    Sidiuss
    Level 1  
    Witam

Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem niczego podobnego mojej sytuacji.

Kupiłem niedawno Laguna I 2.0S PB/LPG(sekwencja). I problem z nią mam następujący:
    Po kupnie w trakcie podróży do domu zaczęła dziwnie przerywać, chodziła na 3 cylindry i nie miała mocy, a na wolnych obrotach falowała. Po zostawieniu jej na chwile(odpalona) uspokajała się i chodziła normalnie, gdy ruszałem nią delikatnie chodziła znowu na 4 i nie było problemu do momentu jak odpuściłem pościłem gazu(gdy trzymałem gaz nawet podczas zmiany biegów było ok). W podroży raz pracowała a raz nie. Stwierdziłem ze problem z elektryka. Metoda wyciągania fajek ze świec przy pracującym silniku dowiedziałem się z jest problem na 3 cylindrze, a na drugim była bardzo delikatna zmiana w pracy silnika ale nie gasnął. Wymieniłem wszystkie świece, jedna z nich(ta na 3 cylindrze) była mokra, po wymianie było to samo wiec wymieniłem kable bo było przebicie na 2 i 3 cylindrze, później cewkę odpowiadającą za te 2 cylindry ale problem nadal jest taki sam. Na zimnym silniku cały czas chodzi na 3 cylindry i nie uspokaja się , a jak się zagrzeje to wtedy czasami jest dobrze. Zbyt mocne wciśniecie gazu przy ruszania(jak już się uspokoi) tez skutkuje praca tylko na 3 cylindry. Na benzynie i na LPG jest tak samo wiec wtryski to nie będą. Po odłączenia wtrysku gazu auto normalnie gaśnie, tak jak na benzynie. Nie mam już pomysły co to może być. Proszę o jakieś informacje bo możliwe ze ktoś z was miał coś podobnego.

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    moogliecbb791
    Level 7  
    Witam i pozdrawiam. Sprawdź czujnik położenia wałku rozrządu a jak nie to, sprawdź czujnik położenia wału korbowego

Moderated By T5:

Za wskazanie tego czujnika w opisywanym silniku zdejmę ostrzeżenie które teraz nakładam.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Ostrzeżenie.