Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot partner 1.9 dw8 - pytanie o stozkowy filtr powietrza

18 Wrz 2015 21:26 1062 9
  • Poziom 6  
    Dobry wieczór!

Panowie! czy w peugeocie patrnerze 1.9d mogę włożyć filtr powietrza ale stożkowy? oryginalny foltr się obłamał na uchwytach i nowa obudowa kosztuje około 130zł... obłamał się i uszkodził chłodnicę do tego stopnia, że zmuszony zostałem do kupna nowej... i tak myśląc, o zabezpieczeniu się przed ewentualnymi zniszczeniami, zastanawiam się nad wstawieniem stozkowego filtra powietrza, jest mniejszy i jeśli ewentualnie sie oberwie to nic mi nie uszkodzi, a raczej usłyszę różnicę w chodzi silnika, dlatego będę wiedział, aby prędzej zaglądnąć pod maskę... czy ktoś z Was mógłby mi pomóc? Z góry dziękuję za zainteresowanie:) Pozdrawiam, Krystian
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    georgesqr, witaj. Otwieram, a jakże, ale w momentach sprawdzania płynów ustrojowych mego autka... Nie prosiłem o naśmiewanie się...
  • Poziom 6  
    Nic sie nie stało:) Myślałem nad takim rozwiązaniem: wychodzimy od wyjscia przepustnicy i montujemy kolano aby uciec w bok, dalej będzie szła rura abym się oddalił od silnika i miał jak przymocoać filtr aby się nie zerwał, za ta rurą doszłaby turbinka (po jakim czasie jest prawdopodobieństwo rozpadnięcia się tego wynalazku?), a za tym filtr powietrza stożkowy(z tańszych :D) i wykombinowałbym jakiś dolot powietrza z przed samochodu, aby jak doczytałem dochodziło do mieszanki zimne powietrze... Co o tym sądzisz? Wymyślam?

Dodano po 2 [minuty]:

I czy musze po drodze wstawic filtr odmy? i czy jesli mam czujnik chyba przepływu powietrza to musi on byc podłączony? czy po prostu nie będzie mnie informował o niczym i bedzie po odłączeniu neutralny?
    ]Link[/url]
  • Poziom 15  
    krys7tian napisał:
    a za tym filtr powietrza stożkowy(z tańszych

Kolego tego co chcesz kupić nie można nazwać filtrem, no chyba że na liście i przypadkowe przedmioty które by mógł silnik zassać.
  • Poziom 6  
    Dziękuję za odpowiedzi:) Jeśli chodzi o utrzymanie samochodu pojęcie mam, moim zdaniem bardzo duże... Jesli chodzi o mechanikę samochodową, jest na bakier, mechanikiem nie jestem... A to jest forum, dlatego pytam:) I zostanę przy oryginalnym filtrze, ewentualnie jeśli nic nie wykombinuję z obudowa foltra ( od tego się zaczęło) to kupię nową i będę się dalej czołgał Pędzidłem,
    Pozdrawiam:)
  • Poziom 25  
    Fabryczne obudowy filtrów powietrza mają istotną cechę: zabezpieczają bardzo skutecznie przed przedostaniem się wody filtra (a co za tym idzie, do wnętrza silnika). Jeśli jeździsz na co dzień, to trzymaj się conajmniej fabrycznego miejsca na filtr, lub jakichś elementów z pozostałości fabrycznej obudowy.