Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G, II - Poprawa jakości świateł mijania.

18 Wrz 2015 22:43 1335 6
  • Poziom 12  
    Witam Serdecznie.

Problem mój dotyczy Astry G z 2002, mianowicie światła które są zamontowane, lekko mówiąc słabo świecą, a już w deszczu to jest tragedia. Reflektory są ksenonowe, oryginalne, z poziomowaniem i spryskiwaczami, lecz poprzedni właściciel zmienił oryginalne przetwornice na przetwornice chińskie, z powodów takich że oryginalne uległy uszkodzeniu poprzez zalanie.

Lampy są w ładnym stanie, nie są matowe, ale nawet po wymianie na nowe żarniki 4300K, słabo świecą, także że auto które jedzie za nami lepiej oświetla drogę nawet przede mną :D . Teraz pytanie czy kombinować jakieś inne przetwornice, czy włożyć żarówkę zwykłą czy może wymienić całe reflektory?

Może kupić przetwornice 55W , obecnie są 35W ?
  • Moderator Samochody
    Może po prostu sprawdź czy świecą tam gdzie powinny, a nie np po drzewach i oczach innych kierowców. Trochę km natłukłem Astrą G ale na zwykłych reflektorach, jedyna wada to że w ogóle nie oświetlają lewego pobocza.
  • Poziom 12  
    Reflektory były regulowane podczas przeglądu technicznego.
  • Poziom 12  
    Czyli jedynym wyjściem z sytuacji jest wymiana z oryginałów, na zamienniki ? a co z samo poziomowaniem ? wydaje mi się że wina leży po stronie przetwornic (mała wydajność?), czy przetwornice 55W dają więcej mocy?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wątpię, by wymiana przetwornic pomogła. Przede wszystkim sprawdź, co za elementy masz tam zamontowane. Jeśli tanie chińskie przetwornice DC, to nie spodziewaj się cudów. Zakup porządne przetwornice, porządne palniki. Poszukaj oryginałów lub chociaż oryginałów z innego auta, które da się zamontować. Sprawdź stan odbłyśników. Jeśli wypalone, a pewnie tak, to też poszukaj używanych. Często jest tak, że takie same soczewki występują w reflektorach do wielu pojazdów. Jak wygląda sprawa kloszy? Nie matowe? Polerka i obowiązkowo pokrycie warstwą zabezpieczającą.
  • Poziom 43  
    Błażej napisał:
    Sprawdź stan odbłyśników.

Dokładnie, wypalone zwierciadła rzucające światło na soczewkę.