Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS50C62H - uszkodzony górny buffer dolna połowa ekranu świeci bez treści

dj decybel 19 Wrz 2015 00:55 1203 8
  • #1 19 Wrz 2015 00:55
    dj decybel
    Poziom 9  

Witam.
    Na warsztacie mam w/w plazmę, uszkodzony górny buffer lj41-05121A zwarty scalak, po odpięciu buffera plazma pracuje, zaświeca się dolna część ekranu na szaro z zielonymi dropami, fonia jest lecz brak treści obrazu, po wejściu w tryb autonomiczny jest to samo, na logice w momencie włączenia świecą się diody led 2000 i 2003 a led 2002 miga, po chwili gaśnie led 2003 pozostałe bez zmian tak samo jest w trybie autonomicznym.
    Zamierzam zakupić buffor tylko obawiam się że może być jeszce uszkodzona logika.
    Pytanie:czy jest możliwe że nie odpala logika ponieważ nie ma sumy kontrolnej z odłączonego buffora?, czy wstawienie modułu przywróci tv do życia?
    Napięcia prawidłowe
    Panel:S50HW-YB02

0 8
  • #2 20 Wrz 2015 12:50
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

Widzę, że kolega ma słabe doświadczenie, jak może pojawić ci się obraz skoro odłączony jest górny bufer, przez który przechodzą sygnały cyfrowe przenoszące dane dotyczące obrazu? Logika dobra. Wymienić tylko górny bufer, po wymianie są dwa scenariusze: albo wszystko OK, albo uszkodzony jeszcze może byc Y sus i zniszczy nowy bufer na moment po uruchomieniu.

0
  • #3 20 Wrz 2015 17:40
    dj decybel
    Poziom 9  

Człowiek uczy się całe życie, po próbie odpalenia tv w trybie autonomicznym z górnym bufeerem podpiętym tylko do dolnego bez podłączenia do Y-susa szkło zaświeciło na biało z czerwonymi przebarwieniami i po chwili uwaliło scana na dolnym bufferze i tranzystor na Y sus-to już naprawiłem i teraz mam dwa scalaki do wymiany a nie jeden :)
    Zastanawiam się czy w ogóle naprawiać ten tv, zaniepokoiło mnie to czerwone przebarwienie. Czy zamiast FE3407 1N07710A mogę wstawić panasonic AN16388A
    Czy kupić buffery ale te na swój wiek są drogie.

0
  • #4 21 Wrz 2015 14:02
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

dj decybel napisał:
    po próbie odpalenia tv w trybie autonomicznym z górnym bufeerem podpiętym tylko do dolnego bez podłączenia do Y-susa

Czy mozesz to jaśniej wytłumaczyć? Buffery mają duże gniazdo z boku więc podłączyłeś tylko dolny do Y sus a od lewej strony górny wisiał tylko na taśmach do PDP?

FE3407F sa zamienne z AN16389A

Dodano po 2 [minuty]:

Tak jak pisałem wczesniej, górny bufer musi być wpięty do Y sus aby pojawił się obraz, wymień dwa układy 3407F u góry na górnym Y-drive i podłącz normalnie, nie kombinuj.

0
  • #5 21 Wrz 2015 15:54
    dj decybel
    Poziom 9  

Czy mozesz to jaśniej wytłumaczyć? Buffery mają duże gniazdo z boku więc podłączyłeś tylko dolny do Y sus a od lewej strony górny wisiał tylko na tasmach

Tak wlasnie podlaczylem oraz z podlaczonym konektorem do dolnego buffera.
    Scalakow juz nie wymienię bo sciezki odeszły od plytki przy probie wylutu

0
  • #7 21 Wrz 2015 20:19
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

Te układy trzeba dobrze podgrzać od dołu przed podejściem hot'em od góry, po dobrym 'obskrobaniu' kleju, wychodzą bardzo dobrze po podgrzaniu z góry, jak kilka scieżek zerwałeś, to próbuj łaczyć delikatnymi drucikami, tylko duzo straconego czasu i zabawy...

Dodano po 2 [minuty]:

Ta plazma wymaga doświadczenia w naprawach i bardzo dużo cierpliwości, jeśli jesteś wytrwały-próbuj inaczej sprzedaj na części i zachowaj panel, kupno modułów niepołacalne, bo są niedostępne i drogie

0
  • #8 21 Wrz 2015 20:36
    Darek.S
    Poziom 31  

zbyszekskibinski napisał:
    Te układy trzeba dobrze podgrzać od dołu przed podejściem hot'em od góry

A tu trzeba mieć preheater. Nie zaszkodzi także pirometr ( przy BGA niezbędny). Od biedy ( ale to już wycieranie d**y szkłem) zwykłe żelazko ale dobrze ustawione i trzeba pomyśleć jak tu płytę na nim ustawić coby nie zaszkodzić.

0
  • #9 22 Wrz 2015 11:47
    dj decybel
    Poziom 9  

Moduly znalazlem koszt 300zl
    Tv stary nie wiem czy warto

0