Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba zalany kawą - brak głosu, niepoprawnie działające klawisze.

19 Wrz 2015 10:08 1434 14
  • Poziom 9  
    Laptop zalany kawą, nie działa dobrze klawiatura (tzn. niektóre klawisze działają,inne tworzą rzędy liter itp.) i brak głosu. Po podłączeniu zwykłej klawiatury, laptop działa, wszystko funkcjonuje, tylko brak głosu. Jak myślicie można go jakoś "reanimować" we własnym zakresie? Oczywiście klawiaturę jak będzie potrzeba, wymienię.
  • Poziom 40  
    1. Jeśli coś zostało zalane to odłącza się całe zasilanie.
    2. Należy usunąć czynnik, który dostał się tam gdzie nie powinien.
    3. Wyczyścić zalane miejsca.
  • Poziom 9  
    Laptop przez kuzyna, zalany został już dawno nawet nie wiem jak mocno. Do tej pory podłączyłem zwykłą klawiaturę i używała go sporadycznie żona i głos jej nie był potrzebny. Czy jest jakiś środek do czyszczeni, mycia takich urządzeń, i jak to się robi?
  • Admin grupy audio
    Nie wyczyścisz tego samodzielnie, zwłaszcza gdy zalane zostało dawno temu i już zaschło. Trzeba rozebrać komputer na części pierwsze i płytę wrzucić do myjki ultradźwiękowej.
  • Poziom 9  
    Dzięki.... spytam w serwisie ile takie coś kosztuje. Trochę mnie dziwi, że menadżer urządzeń pokazuje, że wszystko działa poprawnie.
  • Admin grupy audio
    A mnie nie dziwi, jak niby menadżer urządzeń ma pokazać że masz zalaną płytę? Może jeszcze byś chciał żeby pokazywał czym zalaną, w którym miejscu i od razu polecił środek do czyszczenia?
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie. - tylko po co ten głupi komentarz, ja pytałem czym ew. to można wyczyścić, kolegów na forum, a nie menadżera urządzeń. Ja pytam bo nie wiem, po to jest to forum, ty wiesz to podpowiedz, poradź a nie pisz głupich uwag. "Pozjadałeś wszystkie rozumy"?? Trochę ogłady i tolerancji do innych, kolego.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Z grubsza możesz wyczyścić izopropanolem widoczne miejsca, natomiast weź pod uwagę, że jeśli płyn dostał się pod układy scalone - nie będziesz w stanie ani wyczyścić, ani nawet dostrzec takich miejsc. Stąd myjka ultradźwiękowa jest rozsądnym rozwiązaniem.
  • Poziom 9  
    Tak zrobię.
    Mam jeszcze takie pytanie: wyczytałem w instrukcji, że klawiatura tego laptopa ma klawisz funkcyjny Fn, który przy naciśnięciu z klawiszem ESC w systemie Windows włącza lub wyłącza głos. Być może kuzyn wycierając zalaną klawiaturę, nacisnął te klawisze i tak zostało, bo klawiatura przestała działać. Nie mogę tego sprawdzić, bo zwykła klawiatura USB nie ma takiego klawisza. Przepraszam jeśli pytanie było głupie, ale jestem laikiem.
  • Admin grupy audio
    kozur napisał:
    tylko po co ten głupi komentarz, ja pytałem czym ew. to można wyczyścić, kolegów na forum, a nie menadżera urządzeń. Ja pytam bo nie wiem, po to jest to forum, ty wiesz to podpowiedz, poradź a nie pisz głupich uwag. "Pozjadałeś wszystkie rozumy"?? Trochę ogłady i tolerancji do innych, kolego.

Znasz takie powiedzenie "jakie pytanie, taka odpowiedź". Zastanów się zanim coś napiszesz, a unikniesz tego typu komentarzy.

kozur napisał:
    klawiatura tego laptopa ma klawisz funkcyjny Fn, który przy naciśnięciu z klawiszem ESC w systemie Windows włącza lub wyłącza głos. Być może kuzyn wycierając zalaną klawiaturę, nacisnął te klawisze i tak zostało, bo klawiatura przestała działać. Nie mogę tego sprawdzić, bo zwykła klawiatura USB nie ma takiego klawisza.

Ano zwykła klawiatura nie ma takiego przycisku. Natomiast jeśli dźwięk byłby wyłączony w ten sposób, to byłoby widoczne - po prostu miałbyś w pasku ikonkę przekreślonego głośniczka. Jak zajrzysz do panelu sterowania tam gdzie masz opcje audio, to będziesz miał mikser jako zaawansowane i tam też będzie widać że dźwięk jest wyciszony.
  • Poziom 9  
    Znasz takie powiedzenie "jakie pytanie, taka odpowiedź". Zastanów się zanim coś napiszesz, a unikniesz tego typu komentarzy.

Jestem starym laikiem w tej dziedzinie, więc piszę jak potrafię nie fachowo, to widać i trzeba to zrozumieć,
    wytłumaczyć, tak jak w ostatniej odpowiedzi (Dzięki) a nie ironizować. Czy ty nie zaczynałeś czegoś od zera.
  • Admin grupy audio
    kozur napisał:
    Czy ty nie zaczynałeś czegoś od zera.

Zaczynałem, ale używałem głowy. Nie trzeba bowiem być fachowcem, by domyślić się, że menadżer urządzeń nie pokaże np. uszkodzonego gniazda słuchawkowego, przerwanych lub zwartych połączeń pomiędzy nim, a układem dźwiękowym (a niewykluczone mamy z tym do czynienia). Skąd ma to niby wiedzieć? Ma kontakt z układem dźwiękowym, a nie z tym co jest obok niego i za nim. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że w menadżerze nic nie widać.
    Trzeba być fachowcem? Nie, wystarczy chwilę pomyśleć zanim się coś napisze. Po prostu.
  • Poziom 9  
    Dzięki. Kolego ty dalej nie rozumiesz słowa "laik" tzn. dziadek 70 l i 0 wiedzy w tym temacie, uczę się tego, bo mam głowę i ciekawość, rzeczy, nowych. Żegnam bo się nie zrozumiemy.
  • Admin grupy audio
    Obowiązek samodzielnego, logicznego myślenia i wyciągania wniosków obowiązuje wszystkich, bez względu na wiek oraz poziom zaawansowania.
    Ty Kolego uważasz, że jak jesteś laikiem to jesteś zwolniony z myślenia i przerzucasz wszystko na innych. Masz rację z takim podejściem się nie zrozumiemy - nigdy.
  • Poziom 9  
    Oddalem do serwisu, naprawa byłaby drozsza jak wartość laptopa. Dzieki za zainteresowanie. Zamykam temat