Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Midlum 2000r. - Szfankuje autopoziomowanie poduszek.Spuszcza powietrze.

krystiancyco 19 Wrz 2015 12:08 915 3
  • #1 19 Wrz 2015 12:08
    krystiancyco
    Poziom 9  

Witam! Problem pojawił się po wystrzale koła. System wabco ECAS. Czujniki przy kołach oba wymienione, zawór ECAS wymieniony(wabco) nic nie pomogło. Auto stoi tak jakby na podniesionych maksymalnie poduszkach. Po włączeniu zapłonu auto opada do 0 i podnosi się na maksa tak 3 razy gdy w końcu się wypoziomuje. Podczas jazdy też się to dzieje i spuszcza powietrze poniżej 8bar. Ciśnienie w układzie wynosi około 10-11bar na jałowym po wypoziomowaniu. Domyślam się że trzeba skalibrować czujniki przy osi prawa/lewa strona. Bądź inne propozycje. Proszę o pomoc. pozdrawiam!

0 3
  • #2 19 Wrz 2015 14:12
    arturavs
    Poziom 39  

Po co wymieniałeś oba sensory poziomu i zawór sterujący? Sensor ciśnienia w poduszkach cały?
    Te ciśnienie 10 - 11 bar, to w układzie , czy na poduszkach? Bo ma to znaczenie.

Jaki to Midlum? Z osią wleczoną?

0
  • #3 19 Wrz 2015 19:44
    638936
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 20 Mar 2017 21:37
    rado084
    Poziom 10  

Ja mam podobny problem z Midlumem 2005 r 220 dci... Podlaczylem kompa i po probie kalibracji nie dziala autopoziomowanie. Wywala bledy:

0A- Uklad blad kalibracji, stałe
    20 - Elektrozawor prawy tyl, zwarcie z biegunem dodatnim lub obwod przerwany, stałe
    29 - Prawy tylny czujnik poziomu: zwarcie z biegunem dodatnim lub obwod przerwany, stałe

Czy midlum oprocz tego srodkowego sensora wysokosci taki z drutem ma jeszcze czujniki przy kolach? Nie mozna przeprowadzic kalibracji. Wartosc prawego czujnika ma ciagle wartosc 255 i nie rusza a lewa strona ustawia sie gora i dol... Prosze o pomoc.

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

krystiancyco napisał:
    Czujniki przy kołach oba wymienione,

Kolego o jakie czujniki dokladnie chodzi? U mnie pokazuje przerwe w obwodzie. Czy to moze byc przetarty kabel czy uszkodzony czujnik? W midlum sa dwa przy kolach plus ten na srodku z ciegnem?

0