Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG lavatherm T59850 - nie włącza się

19 Wrz 2015 19:18 1584 5
  • Poziom 7  
    Dzień dobry,
    Suszarka AEG lavatherm t59850 nie włącza się, nie ma żadnej reakcji. Poczytałem trochę w instrukcji i w internecie, ale nie znajduję pomocy. Sprawdziłem zasilanie, jest włączona do gniazdka prawidłowo, prąd w gniazdku jest, drzwiczki są domknięte, gdyby tylko dioda sygnalizacyjna była przepalona to podejrzewam, że suszarka tak czy owak ruszyłaby. Proszę o pomoc, jakieś sugestie, co jeszcze mogło się stać. Dziękuję z góry !
    Piotr
  • Specjalista AGD
    Jakieś pomiary wykonane? Multimetr w domu jest? Moduł sprawdzony wzrokowo chociaż?
  • Poziom 7  
    Pomiarów nie wykonywałem żadnych na własną rękę. Multimetr w domu mam. Do modułu nie wiem jak się dostać. Oczyściłem parę miejsc, ale to jest robione tak czy owak na bieżąco. Kluczowy może być ten moduł. Odkręciłem dwie śruby, ale to chyba za mało żeby zdjąć osłonę programatora. Nie chcę niczego wyłamać. W sieci nie znajduję filmu, jak to zrobić.

PS.
    Znalazłem takie dwa filmiki na temat rozkręcania AEG, teraz dobiorę się do modułu ; )

https://www.youtube.com/watch?v=5VXmYMwpmAo
    https://www.youtube.com/watch?v=V0Fe351k5PI
  • Poziom 7  
    Witam ponownie, do modułu się dostałem, strasznie zakurzony, ale poza tym wizualnie i zapachowo wszystko dobrze, brak śladów przepalenia, uszkodzenia kabli, styków, spięcia, etc. nie wiem, co i gdzie podłączyć, żeby sprawdzić multimetrem, jeśli na darmo szukać przyczyn tak dziwnej awarii poza modułem (np. w zablokowanym odpływie itp.), to może powinienem wezwać specjalistę ...
  • Specjalista AGD
    PNC suszarki oraz dobre zdjęcia z obu stron płytki wyjętego, pewnie z trudem, modułu mile widziane :)
    Jest problem z zasilaniem.
    Dalsze działania i wskazówki co do strategii w Twoich rękach :!: .
  • Poziom 7  
    Witam, to było w 2015 roku, specjalista wymienił cały moduł-panel-programator (jak na załączonym zdjęciu).

Nota bene, październik 2019, ta sama suszarka i kolejny problem, tym razem włącza się, świeci, bęben obraca się, ale suszarka nie suszy, wyłącza się kilkikrotnie. Tym razem to nie wina programatora, mam nadzieję, może tym razem uda się we własnym zakresie.