Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe podłączone do Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

Bandziorek_Do 19 Wrz 2015 19:49 873 1
  • #1 19 Wrz 2015 19:49
    Bandziorek_Do
    Poziom 1  

Cześć mam problem z uzyskaniem dźwięku 5.1. Opiszę całą sytuację:
    posiadam kino domowe Samsung HT-D555, podłączyłem je przez przewód optyczny do zewnętrznej karty Creative Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro. Zainstalowałem wszystkie niezbędne aplikacje i sterowniki. Kiedy robie test:
    głośniki wykonują prawidłowo sekwencję. Jednakże kiedy chce ustawić:
    Na Dolby Digital Live to na początku pojawiał sie komunikat że urządzenie nie obsługuje tego formatu, po podmienieniu pliku konfiguracyjny zgodnie z instrukcją znalezioną na jednym z forum http://www.techpowerup.com/forums/threads/unl...olby-digital-live-and-dts-interactive.193148/
    Opcja pozwalała się zaznaczyć ale dźwięk wciąż był tylko z 2 głośników. Moje pytanie brzmi jak uruchomić dziwięk 5.1, nie rozumiem dlaczego 5.1 działa dla testu w zakładce obsługiwanych formatów ale jak ustawie format domyślny to już nie działa, albo w ogóle nie daje się ustawić ? Dodam tylko jeszcze że jak jest ustawione Dolby Digital Live to nie można zmienić poziomu głośności na karcie dźwiękowej za pomocą pokrętła lub pilota. Opcja ta jest dostępa tylko na ustawieniach 2 kanałowych.
    Jak chciałem kupić i zainstalować http://software.store.creative.com/p/software/dolby-digital-live-and-dts-connect-pack to przy instalacji pojawia mi się error o tym że nie można znaleźć wspierango oprogramowania.
    Pozdrawiam

0 1
  • Sklep HeluKabel
  • #2 20 Wrz 2015 07:00
    romeok01
    Poziom 35  

Nic nie napisałeś jakie testujesz źródła dźwięku.

Dolby Digital 5.1 i DTS uzyskasz tylko przy takich źródłach dźwięku, które mają taki sygnał nagrany, czyli film DVD z dźwiękiem DD 5.1 lub DTS.

Sygnał do SPDIF przekazywany jest bezpośrednio ze źródła i wtedy nie ma możliwości regulacji głośności w komputerze, bo zakodowany sygnał DD jest przesyłany bezpośrednio do kina domowego i procesor kina domowego DD rozkodowuje sygnał i rozdziela na wszystkie głośniki.

Ze stereo nie uzyskasz DD 5.1, źródła stereo słucha się na 2 głośnikach.

Jest możliwość sterowania głośnością z poziomu komputera przy DD 5.1 ale jak podłączysz analogowe wyjścia 5.1 (3 x jack - nie wiem czy ta karta takie posiada).
    Wtedy rozkodowaniem sygnału DD 5.1 zajmuje się procesor karty dźwiękowej i wysyła już rozdzielony sygnał analogowo do wyjścia 5.1.

Wszystko jest więc jak najbardziej prawidłowo, więc kup sobie płytę DVD z DD 5.1 lub DTS i wtedy w kinie uzyskasz dźwięk na wszystkich głośnikach.

Głośniki tylne są głośnikami efektowymi i nie zawsze słychać z nich dźwięk, a w głośniku centralnym powinny być słyszalne dialogi.

Jeżeli masz komputer z wyjściem spdif, to stosowanie takiej karty nie ma w ogóle sensu, bo wbudowana karta dźwiękowa i tak prześle bezstratnie sygnał.

0